Świdniczanie mają moc

Autor: |

Dotarła do nas bardzo dobra wiadomość. W środę, późnym popołudniem udało się zakończyć drugą zbiórkę dla Daniela Siegiedy, który w wyniku choroby stracił obie nogi. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup protez, dzięki którym świdniczanin będzie mógł poruszać się bez kul.

Zbiórka pod hasłem „Protezy nóg – jedyna szansa Daniela na samodzielność” rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku. Jej celem było zebranie blisko 95 tys. zł. W pomoc bardzo szybko zaangażowali się ludzie o wielkich sercach. Wpłacali pieniądze poprzez stronę www.siepomaga.pl, przekazywali 1 procent podatku, przelewali darowiznę na konto Fundacji Avalon, pod której opieką jest Daniel. Nie brakowało też lokalnych akcji, na przykład charytatywnych zawodów wędkarskich oraz aukcji internetowych, które skupiły się w grupach „Licytacje dla Daniela Siegiedy” oraz „UK dla sie pomaga – Licytacje” na Facebooku. Książki, rękodzieło, obrazy, słodkie i słone przekąski, biżuterię, płyty, a nawet różnego rodzaju usługi przekazywali na aukcje przyjaciele świdniczanina oraz osoby, które wspierały go w walce o sprawność.

– Protezy są mi niezbędne do samodzielnego chodzenia bez kul i bólu, który sprawiają mi obecne. Dzięki nim wrócę do normalnego funkcjonowania. Nigdy nie udałoby mi się samodzielnie uzbierać tych pieniędzy. Dziękuję wszystkim, którzy wpłacili choćby najmniejszy datek, jesteście wspaniali i będę wam za to dozgonnie wdzięczny – mówi Daniel.

Na tym jednak akcja się nie kończy. Licytacje nadal trwają, bo potrzeby w dalszym ciągu są ogromne. Mężczyznę czeka wielomiesięczna rehabilitacja. Kolejnym wyzwaniem jest też zakup samochodu i przystosowanie go do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Wpłaty na ten cel można już dokonywać na stronie www.zrzutka.pl/gvz4ar.

Jak jeszcze pomóc?

– wysyłając sms o treści „pomoc 11917” na numer 75 165 (koszt 6,15 zł z Vat)

– przekazując darowiznę na konto Fundacji Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym nr 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001, w tytule wpisując: Siegieda, 11917

Last modified: 6 maja 2021