Świdnickie Delfinki po raz siódmy

Autor: |

Zachęcą do prowadzenia zdrowego stylu życia, ćwiczeń oraz rozwijania umiejętności sportowych. Już wkrótce ruszy siódma odsłona projektu “Świdnickie Delfinki”, realizowanego w ramach programu “Umiem pływać”, opracowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Bezpłatne zajęcia kierowane są do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym razem weźmie w nich udział 240 dzieci, które zostaną podzielone na 30 grup. Dla każdej z nich przewidziano po 20 godzin lekcyjnych.

– Projekt już na stałe wpisał się w cykl dodatkowych zajęć dla najmłodszych uczniów. Umiejętność pływania jest ważna z punktu widzenia sportowego, ale też bezpieczeństwa. “Świdnickie Delfinki” od lat cieszą się zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. Dlatego, jeśli mamy możliwość otrzymania na niego dofinansowania, staramy się o to. Na pewno będziemy chcieli kontynuować program także w przyszłym roku – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta. Dodaje: – Dla niektórych dzieci jest to początek drogi sportowej. Dzięki zajęciom udaje nam się dotrzeć do utalentowanych osób oraz do tych, które chcą podejść do pływania bardziej profesjonalnie. Wtedy mają możliwość rozwoju, chociażby w strukturach Avii Świdnik.

Spotkania będą odbywać się na basenie przy Szkole Podstawowej nr 5. Podczas zajęć uczniowie będą zdobywać umiejętności pływackie, ale także rozmawiać z ratownikiem o tym, jak zachowywać się podczas wypoczynku nad wodą. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, projekt ruszy 12 kwietnia. Nabór będzie prowadzony przez świdnickie szkoły podstawowe.

Całkowity koszt projektu to 57 500 zł, z czego 27 075 zł pochodzi z dotacji.

Last modified: 26 marca 2021