Świdnicki sztab WOŚP wystartował!

Autor: |

Co prawda do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostały jeszcze 104 dni, ale świdniczanie już rozpoczęli przygotowania. Sztab, mieszczący się w Miejskim Ośrodku Kultury, został już zarejestrowany. Nabór wolontariuszy rusza 8 listopada.

Finał WOŚP zaplanowano na 30 stycznia 2022 roku. Jubileuszowa orkiestra zabrzmi dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana okulistyce dziecięcej, która działa w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. Za zebrane pieniądze zakupione zostaną, między innymi: angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka i tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego.

Dołącz do wolontariuszy

Podobnie, jak w latach ubiegłych, w dniu finału na ulicach Świdnika pojawią się wolontariusze z charakterystycznymi puszkami orkiestry. W tym roku w sztabie czeka 125 miejsc, w tym 3 zarezerwowane dla wolontariuszek, które podczas 29. finału zebrały najwięcej pieniędzy.

– Są to: Weronika Dudek, do której puszki trafiło 2449, 04 zł i która po raz szósty została naszą rekordzistką, Wiktoria Janiszewska i Karolina Rogała. Mamy nadzieję, że tym razem również do nas dołączą – mówi Anna Broda, szefowa świdnickiego sztabu.

 Wolontariuszem może zostać każdy, kto jest mieszkańcem gminy Świdnik. Osoby, które nie mają jeszcze ukończonych 16 lat, za zgodą szefa sztabu, będą kwestować pod opieką rodzica lub pełnoletniego opiekuna.

– Szukamy osób odpowiedzialnych, zaangażowanych i chętnych do działania. Zapraszamy do nas – zachęca szefowa świdnickiego sztabu.

Pierwsze spotkanie organizacyjne dla przyszłych wolontariuszy odbędzie się 8 listopada, o godz. 20.15 w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury. Będzie można pobrać na nim ankietę, którą po wypełnieniu należy przekazać do sztabu. Spotkanie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Więcej informacji dostępnych jest pod nr tel. 531 809 210.

Czy pobijemy rekord?

Podczas 29. finału WOŚP udało się zebrać 72 452,42 zł. To imponujący wynik, jak na sytuację epidemiologiczną, w jakiej odbywała się zbiórka.

– Rekordową kwotę uzyskaliśmy w 2020 roku. Wtedy, dzięki pracy wolontariuszy oraz licytacjom zebraliśmy 92 187,27 zł. Mamy nadzieję, że teraz pobijemy rekord – dodaje A. Broda.

By pomóc w realizacji tego planu, sztab chce wystawić dziesięć stacjonarnych skarbonek, które będą dostępne w miejskich instytucjach oraz sklepach. Dodatkowo, tradycyjnie już, pojawią się aukcje.

– Już teraz zachęcamy do przekazywania fantów na licytacje. Mogą to być przedmioty, ale także vouchery na usługi – mówi Anna Broda.

Chętni mogą przynosić rzeczy do pokoju 2/18, mieszczącego się na pierwszym piętrze MOK. Zbiórka potrwa do 10 stycznia.

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Last modified: 20 października 2021