Świdnicki akcent

Autor: |

Zespół muzyczny złożony ze świdnickich harcerzy weźmie udział w „Bereunertreffen” – Muzycznym Festiwalu Skautowym organizowanym corocznie w Niemczech na Zamku Ludwigstein.

Każdego roku bierze w nim udział około 200 skautów z całych Niemiec. W tym roku dodatkowo zaproszono harcerzy z Polski i Mołdawii. Świdnicka grupa jest jedynym polskim zespołem biorącym udział w festiwalu.

– Już od listopada zaczęliśmy się przygotowywać. Jednym z warunków występu jest napisanie dwóch piosenek specjalnie na ten festiwal. Jeden tekst napisaliśmy wspólnymi siłami, a autorem drugiego jest Irenka – jedna z członkiń zespołu. Prócz występów na samym festiwalu będziemy brali udział w warsztatach filmowych i dziennikarskich, których zwieńczeniem będzie przygotowanie artykułów i reportaży, tak z występów, jak i mających na celu przedstawienie różnych organizacji skautowych. – opowiada pwd. Tomasz Mika.

Festiwal odbędzie się w dniach 14-15 marca.

Dodatkowo z okazji wyjazdu świdniccy harcerze stworzyli bloga, aby na bieżąco informować o naszym wyjeździe i zamieszczać prace wykonane podczas warsztatów.

Blog dostępny jest pod adresem http://festiwal.swidnikzhp.pl/

Last modified: 30 czerwca 2020

Zmień język »