Sukcesy młodych tenisistów

Autor: |

Fot. KT Avia Świdnik
24 lipca odbył się turniej Łęczna CUP. Wzięli w nim udział zawodnicy Klubu Tenisowego Avia Świdnik. Młodzi sportowcy mogą się pochwalić bardzo dobrymi wynikami.

W grze pojedynczej, w kategorii pomarańczowej Świdnik reprezentowała Maria Hanczarek. Na początku zawodnicza zagrała z Hanną Cieślak ze Strefy Sportu Rzeszów i zwyciężyła w setach 4:1. Jej drugą przeciwniczką była Marta Szeligą. Zawodniczka klubu MKT Stalowa Wola była lepsza w setach 4:2. W finale świdnicka tenisistka zmierzyła się z Heleną Maksymiuk z GKS Górnik Łęczna. Marysia zwyciężyła 4:0. W rundzie finałowej zagrała ponownie z Hanną Cieślak. Jej przeciwniczka była lepsza i wygrała w setach 4:1. Marysia stanęła na podium i wywalczyła 2. miejsce.  

Drugim zawodnikiem reprezentującym nasze miasto był Jan Martyniuk. W fazie finałowej zagrał z Adamem Kędzierawskim oraz Aleksander Kuźmą z klubu GKS Górnik Łęczna. Świdnicki zawodnik okazał się być niepokonany. Dwie rozgrywki wygrał w setach 4:0 i wywalczył 1.miejsce.

Trenerami zawodników są: Radosław Siczek oraz Wiesław Księski. Działalność świdnickiego klubu można śledzić na Facebooku oraz na ich stronie internetowej: www.ktavia.pl.

Organizatorem turnieju był GKS Górnik Łęczna. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie internetowej: www.portal.pzt.pl.

Last modified: 28 lipca 2021