Sukces uczniów „Piątki”

Autor: |

Od lewej: Urszula Burda, Zuzanna Danielak, Nicholas Redmerski, Marcin Paśnikowski, Alicja Adamczyk, Tomasz Szydło
Kolejni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 odnieśli językowe sukcesy. Zuzanna Danielak, Alicja Adamczyk i Nicholas Redmerski zostali laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Juniorów, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. B. Lindego w Poznaniu. Do konkursu przygotowywali się pod okiem swoich nauczycieli, Urszuli Burdy i Marcina Paśnikowskiego.

To był prawdziwy językowy maraton, poziomem sięgający ponad rozszerzoną maturę. Świdniczanie musieli przebrnąć aż przez 7 części konkursu. Pisali testy sprawdzające znajomość słownictwa, gramatyki, idiomów i umiejętności czytania za zrozumieniem, a także nagrali film, odpowiadający na pytanie: „Czy zdalna edukacja jest efektywna? Wyraź swoją opinię na temat zdalnej edukacji, jakie są szanse a jakie zagrożenia w takim modelu szkoły? Jeśli szkoła byłaby online, to co podobałoby się Tobie najbardziej, a czego najbardziej by Ci brakowało?”. Kolejnymi zadaniami były rozmowy z egzaminatorami przez komunikator internetowy, podczas których wykazali się wiedzą na temat Brexitu, wyborów prezydenckich w USA, struktur i kompetencji amerykańskiego Kongresu, parków narodowych, zabytków, słynnych pisarzy, zasług Kościuszki i Pułaskiego dla USA i Strzeleckiego dla Australii oraz znajomością lektury „Wehikuł czasu” H.G.Wellsa.

Zuzanna Danielak z klasy 7f, w olimpiadzie wystartowała po raz drugi: – W ubiegłym roku nie dotarłam wprawdzie tak daleko, ale wydaje mi się, że teraz było zdecydowanie trudniej. Szczególnie ciężki był trzeci etap, finałowy, który wymagał dużo nauki i wiedzy z wielu zagadnień.

Podobne odczucia ma Alicja Adamczyk, uczennica 8a. – Mocno się stresowałam podczas rozmowy z egzaminatorem. Musiałam się bardzo pilnować, żeby się nie pomylić – przyznaje ósmoklasistka.

Dla Nicholasa Redmerskiego, również z kl. 8a, najtrudniejszy był etap drugi: – Miał najwięcej części. Składał się z testu online, pracy projektowej i rozmowy z egzaminatorem. Poszło mi z nim najgorzej.

Na szczęście młodzi świdniczanie, którzy do olimpiady przygotowywali się na zajęciach z nauczycielami oraz samodzielnie w domu, poradzili sobie ze wszystkimi trudnościami i mogą cieszyć się z tytułu laureatów. Podkreślają, że dzięki udziałowi w konkursie dużo się nauczyli. Dał im także wiele nowych możliwości, bo są zwolnieni z części językowej egzaminu ósmoklasisty oraz mają pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadpodstawowej. Dodatkowo dostaną nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

– Uczniowie odnieśli niesamowity sukces na najtrudniejszym i najbardziej prestiżowym konkursie języka angielskiego, zorganizowanym na zlecenie i ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Gratulujemy im tego osiągnięcia, zaś ich rodzicom tak zdolnych dzieci. Dziękujemy nauczycielom za wspaniałe przygotowanie swoich podopiecznych – podkreśla Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5.

 „Piątka” bierze udział w olimpiadach językowych organizowanych przez poznańską placówkę już od kilkunastu lat. Może pochwalić się laureatami prawie każdej edycji językowych zmagań.

Last modified: 30 kwietnia 2021