Sukces świdnickich fighterów

Autor: |

fot. Gladio

Amatorska Liga MMA opublikowała ranking najlepszych klubów, trenerów i zawodników w 2020 roku. W zestawieniu, wśród najlepszych, znaleźli się świdniczanie.

ALMMA jest największą organizacją promującą amatorskie MMA w Europie. Aktualnie organizuje cykliczne zawody na terenie Polski, dla zawodników z całego kontynentu. Swoje pierwsze kroki, stawiały w niej takie nazwiska jak Borys Mańkowski, Joanna Jędrzejczyk czy Asłambek Saidow. Na przestrzeni lat, w eventach wzięło udział ponad 27 tysięcy osób oraz około 780 klubów.

W klasyfikacji zawodników na drugim stopniu podium stanął Marcin Błaziak. Świdnicki fighter może się pochwalić czterema złotymi medalami. Trzecie miejsce w rankingu wywalczył jego klubowy kolega Paweł Grzeszczak zdobywając trzy złote i dwa brązowe medale. Obaj zawodnicy są podopiecznymi Wojciecha Klimkiewicza, który w ligowym zestawieniu trenerów póki co plasuje się na pierwszej pozycji. Najwyższą lokatę w rankingu klubów zajmuje obecnie klub Gladio, do którego należą obaj sportowcy. Jednak może to ulec zmianie, podobnie jak klasyfikacja trenerska, gdyż do zamknięcia rankingów pozostały jeszcze jedne zawody.

– Osiągnęliśmy sukces o skali światowej, który jest wynikiem zaangażowana, pracy na treningach i poświęcenia. Paweł przeprowadził się do Świdnika specjalnie po to, aby móc z nami doskonalić swoje umiejętności. Są to także podwaliny do dalszej kariery zawodniczej, które Amatorska Liga MMA stara się od jakiegoś czasu stworzyć  – komentuje Wojciech Klimkiewicz, trener z klubu Gladio.

Last modified: 23 grudnia 2020