Sukces literacki naszej licealistki

Autor: |

Któż z nas nie zastanawiał się nad dalszymi losami bohaterów ulubionych książek lub filmów? Olga Nowak z II LO w Świdniku swoje wyobrażenia przelała na papier, opisując przyszłość bohaterów popularnego serialu.

Dzięki temu została jednym z trzech laureatów ogólnopolskiego konkursu literackiego, ogłoszonego przez Telewizję Polską.

– “Czas honoru” to mój ulubiony serial – mówi licealistka. – Śledziłam przygody postaci w telewizji, odwiedzałam internetową stronę serialu. Zdawałam sobie sprawę, że moje propozycje raczej nie będą miały wpływu na scenariusz kolejnej serii, chociaż bardzo bym tego chciała. Mimo to wzięłam udział w konkursie. Zakończenie III serii serialu było pełne zagadek, więc Olga w swojej pracy postanowiła je rozwikłać. Zależało jej, aby przeżył jeden z głównych bohaterów, który został ciężko ranny w ostatniej akcji. Jej wizja zdobyła uznanie profesjonalnych scenarzystów.

– Bardzo się ucieszyłam, że moja praca została wybrana – dodaje trzecioklasistka. – Zdobycie nagrody, zestawu płyt DVD z serialem, nie było jednak podstawowym celem. Jako prawdziwa fanka już je miałam. Dlatego jeden zestaw podarowałam przyjaciółce, którą też zaraziłam bakcylem “Czasu honoru”. Ważne było natomiast to, że ktoś zapoznał się z moimi pomysłami i je docenił. Licealistka interesuje się tematyką wojenną, kinem i teatrem. Chciałaby studiować informację naukową, filologię polską lub dziennikarstwo.

Konkursową pracę Olgi można przeczytać na stronie www.2loswidnik.pl

Głos Świdnika

Last modified: 2 lipca 2020