Studniówkowe szaleństwo

Autor: |

W sobotę, 18 stycznia, uczniowie dwóch liceów bawili się na balach maturalnych. W ten sposób rozpoczęli odliczanie dni do egzaminu dojrzałości.

I LO

Jak w Hollywood mogli poczuć się ci, którzy studniówkę spędzili w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego. Uczniowie „Bronka” bawili się w szkolnych murach. Sami zadbali o dekorację sali gimnastycznej. Chwilę po godzinie 20 odtańczyli dwie tury poloneza – tradycyjnego tańca inaugurującego każdą studniówkę. Trzecioklasiści z „Bronka”, na co dzień przyzwyczajeni do innego rodzaju klimatów muzycznych, przemierzali salę z przejęciem i widoczną na twarzach tremą. Jak co roku, nie zabrakło również części artystycznej. Na ten wyjątkowy wieczór, uczniowie przygotowali pokaz mody, zainspirowany strojami swoich… nauczycieli.

II LO

Ach, co to był za bal… Setki złoto-srebrnych balonów i srebrzyście połyskujących gwiazdek dekorujących salę, zespół muzyczny grający same wielkie przeboje oraz oszałamiające kreacje pań i eleganckie garnitury panów. Jednym słowem studniówka w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego, na której w sobotę, 18 stycznia, bawiło się ponad 200 uczniów. Wieczór rozpoczął się tradycyjnym polonezem oraz dostojnym walcem. Później atmosfera uległa rozluźnieniu, a na parkiecie dominowały bardziej nowoczesne tańce.

Zabawy trwały do białego rana, teraz jednak pozostało nam już tylko powiedzieć: minęła studniówka z wielkim hukiem, czas ucieka i matura coraz bliżej…

Last modified: 29 czerwca 2020