Strażacy w akcji

Autor: |

Boże Ciało przyniosło mieszkańcom powiatu świdnickiego niespokojną pogodę. Burze i wichury sprawiły, że strażacy mieli pełne ręce roboty.

W sumie, straż interweniowała wczoraj 15 razy. Większość wyjazdów dotyczyła sąsiednich gmin i wiązała się z usuwaniem skutków silnego wiatru. Zastępy interweniowały 10 razy w związku z powalonymi drzewami oraz gałęziami blokującymi drogi. Uszkodzeniom uległy także dachy w 3 budynkach oraz 1 linia energetyczna.

Po godzinie 20.00, w Świdniku doszło również do pożaru. Uderzenie pioruna spowodowało zapalenie się izolacji w jednym z domów przy ul. Brzegowej. Do przyjazdu straży pożarnej, mieszkańcy skutecznie ograniczali rozprzestrzenianie się ognia. W dogaszaniu strażakom pomogła kamera termowizyjna. Dzięki niej, sprawdzono czy nie ma tzw. pożarów ukrytych, które mogłyby rozniecić kolejny.

W weekend najprawdopodobniej pogoda będzie dawać się we znaki. Zgodnie z przewidywaniami, w sobotę, w naszym regionie pojawią się burze. W niedzielę będzie ciepło i słonecznie. Termometry pokażą ponad 20 stopni Celsjusza.

Last modified: 29 czerwca 2020