Środkowy z nowym kontraktem

Autor: |

MKS Avia Świdnik odkrywa kolejne karty. Tym razem ogłoszono, że w drużynie żółto-niebieskich nadal będzie grał środkowy, Rafał Obermeler.

29-latek przybył do Avii w 2018 roku z Lechii Tomaszów Mazowiecki. Wywalczył z drużyną ze Świdnika awans do TAURON 1. Ligi, a w minionym sezonie aktywnie przyczynił się do zajęcia prze nią szóstej lokaty w tabeli.

– Będzie to już czwarty mój sezon w barwach świdnickiej Avii. Czynników przemawiających za pozostaniem w klubie było kilka. Przede wszystkim oferta pojawiła się dosyć wcześnie, na czym bardzo mi zależało ze względu na rodzinę. Poza tym Świdnik prężnie się rozwija i życie w nim nam się podoba. Co do minionego sezonu, to szczególnie odczuwalny był brak kibiców w hali, zwłaszcza tych naszych, którzy zawsze głośno nas wspierali. Wynik sam w sobie był zadowalający, mimo kilku słabszych momentów w trakcie rozgrywek.  W kolejnym sezonie szóste miejsce odnośnikiem do postawienia przed zespołem nowych celów. Naturalnie będziemy chcieli ten wynik poprawić.

– Rafał na przestrzeni całego sezonu pokazał, że jest bardzo wartościowym siatkarzem. Wnosi do gry dużo spokoju i pewności. Myślę, że każdy trener chciałby w mieć w zespole zawodnika o takim charakterze. Jego wielkim atutem jest szybkość i inteligencja w grze – dodał trener, Witold Chwastyniak.

Last modified: 10 maja 2021