Środkowa pod lupą

Autor: |

Władze miasta pracują nad koncepcją zmian przy ul. Środkowej. Na razie droga jest ślepa i kończy się niewielkim parkingiem. – Lepszym rozwiązaniem byłoby przekształcenie jej w ulicę jednokierunkową – tłumaczą przedstawiciele ratusza.

Ul. Środkowa to niewielka droga, która biegnie równolegle z fragmentem ul. Niepodległości. Można w nią wjechać tylko skręcając z ul. Wyspiańskiego. Znajduje się blisko przychodni, szpitala i innych instytucji, przez to niemal codziennie jest bardzo szczelnie zastawiona przez samochody. To z kolei utrudnia życie mieszkańców bloków przy ul. Niepodległości 1, 3 i 5, dla których stanowi jedyny dojazd do ich klatek.

– Bardzo trudno trafić w ciągu dnia na taką chwilę, żeby przy naszej ulicy nie stał cały rząd samochodów. Kierowcy zastawiają parking, utrudniają też życie pracownikom, którzy muszą zabrać śmieci z wiaty zlokalizowanej na samym końcu ulicy. Zdarza się, że śmieciarka albo w ogóle nie może wjechać, albo po opróżnieniu kontenerów nie może już z ul. Środkowej wyjechać – tłumaczy pan Paweł, mieszkaniec bloku przy ul. Niepodległości.

Sprawą zajęły się władze miasta. Już wiadomo, że najprawdopodobniej niezbędna okaże się przebudowa fragmentu drogi.

– Pracujemy nad koncepcją udrożnienia tej ulicy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza – Myślimy o tym, by wjazd od strony przychodni był jednokierunkowy. To pozwoliłoby na utworzenie większej liczby miejsc parkingowych i opanowanie problemu korkowania się tej uliczki.

Last modified: 19 marca 2021