Sprawdzili trzeźwość kierowców

Autor: |

W miniony weekend policjanci ze Świdnika przeprowadzili akcję „Trzeźwość i narkotyki”, podczas której wykonali 646 kontroli drogowych. Okazało się, że trzech kierowców prowadziło pojazdy na „podwójnym gazie”.

Działania przeprowadzili funkcjonariusze świdnickiej drogówki oraz policjanci z wydziału prewencji. Kontrole odbywały się na terenie całego powiatu świdnickiego. Ich celem było wyeliminowanie z ruchu kierowców będących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, a co za tym idzie, poprawienie bezpieczeństwa na drogach.

– Łącznie sprawdzono 646 kierowców, z czego 3 okazało się nietrzeźwych. Rekordzista miast 3,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wpadł w miejscowości Trzeszkowice po tym, jak widząc oznakowany radiowóz, nagle zjechał na gruntową drogę. Kiedy kierowca wyszedł z pojazdu, zataczał się. Nie potrafił utrzymać się na nogach. Patrol, który zatrzymał mężczyznę ujawnił, że ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Audi, którym jechał, nie posiadało też aktualnych badań technicznych. Po sporządzeniu dokumentacji 48-latek trafił pod opiekę żony, a jego samochód na parking strzeżony – mówi komisarz Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Trójce nietrzeźwych kierowców zatrzymano prawa jazdy. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z kodeksem, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im kara grzywny, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat dwóch.

Last modified: 30 listopada 2021