Sprawdzili formę (foto)

Autor: |

18 marca rozpoczną się ćwierćfinały Mistrzostw Polski w siatkówce kadetów. Cztery drużyny, które zakwalifikowały się na tę imprezę, sprawdziły aktualną formę w turnieju Bogdanka Cup, rozegranym dzisiaj w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku.

Najlepsi okazali się siatkarze AKS Resovia Rzeszów. Drugie miejsce zajęli gospodarze – MKS Avia Świdnik. Trzecie miejsce na „pudle” przypadło drużynie Metro Warszawa, a czwarta lokata TPS Lublin.

– Uczestnicy dzisiejszego turnieju reprezentują środowiska z najwyższej siatkarskiej półki, jak Rzeszów bądź Warszawa. Lublin puka do bram PlusLigi, a Avia coraz śmielej radzi sobie na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Oczywiście najważniejsza jest pierwsza drużyna, ale żeby odnosiła sukcesy, musi mieć zaplecze. Dzisiejszy turniej pokazał naszym młodym siatkarzom rywalizującym z najlepszymi w Polsce, na jakim etapie kariery się znajdują, co już potrafią, a czego muszą się jeszcze nauczyć – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

– Konsekwentnie stawiamy na sportową młodzież. Sport kształtuje charakter, spełnia funkcję edukacyjną i wychowawczą. W Łęcznej mamy piłkarską szkołę mistrzostwa sportowego. Mam nadzieję, że podobny, siatkarski ośrodek szkolenia młodzieży z całego regionu powstanie w Świdniku. Z pewnością będziemy go wspierać. Avia ma przebogatą tradycję w tej dyscyplinie i warto ją odbudowywać, co krok po kroku, bardzo konsekwentnie, czynią władze miasta i klubu – dodał Artur Wasil, prezes zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A.

Na zakończenie turnieju przyznano również wyróżnienia indywidualne. MVP został Gracjan Machnica AKS Resovia Rzeszów. Najlepiej przyjmującym Artem Besarab – TPS Lublin. Najlepiej rozgrywającym Olaf Warchałowski – AKS Resovia Rzeszów, najlepiej atakującym Daniel Banaszek – MKS Avia, najlepszym libero Oskar Chodorowski, również MKS Avia.

Grupa, w której znaleźli się kadeci Avii rozegra ćwierćfinałowy turniej w Tomaszowie Mazowieckim. Oprócz świdniczan wystąpią w nim: Lechia Tomaszów Mazowiecki, BAS Białystok, SMS Ostróda, KaEmKa Starogard Gdański i UKS MKS MDK Warszawa.

Last modified: 10 marca 2021