Sprawdzają place zabaw

Autor: |

Lato w pełni i najmłodsi świdniczanie, mimo wysokich temperatur, chętnie korzystają z placów zabaw. Kompleksy dla dzieci wymagają stałego nadzoru, więc ich stan wzięli pod lupę miejscy urzędnicy.

Sprawdzono 15 miejsc zabaw na świeżym powietrzu. Kontrola polegała na ocenie ich stanu technicznego, wykryciu wad i uszkodzeń oraz wskazaniu elementów wymagających naprawy.

– Po przeglądzie okazało się, że uszkodzeń i dewastacji jest niewiele. Zalecenia pokontrolne dotyczą przede wszystkim wykonania napraw: zamków w furtkach, mocowań łańcuchów w huśtawkach, siedzisk huśtawek, maskownic słupków ogrodzenia oraz urządzeń, a także wymiany paneli ogrodzeniowych – informuje Katarzyna Lis, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Nasi Czytelnicy również są zainteresowani stanem miejsc zabaw swoich pociech. Pytali czy na placu przy ul. Wrzosowej zostanie zmieniona nawierzchnia górki, która jest już mocno wydeptana, i czy na placu zabaw przy ul. Głowackiego wymienione zostaną nadgryzione zębem czasu urządzenia.

– W Ogrodzie Zabaw przy ul. Wrzosowej górka została ukształtowana z ziemi i obsiana trawą, wydeptana trawa to po prostu naturalna oznaka używania jej przez bawiące się na placu dzieci i nie traktujemy jej jako wady. Jeśli chodzi o drugie miejsce, w tym roku nie zaplanowaliśmy wymiany urządzeń – postaramy się uwzględnić takie zapotrzebowanie w przyszłorocznym budżecie – wyjaśnia K. Lis.

Last modified: 23 lipca 2021

Zmień język »