Sprawdzą linię 88

Autor: |

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego przeprowadzi szczegółowe kontrole przewoźników, którzy obsługują trasę ze Świdnika do Lublina.

To odpowiedź na skargę, jaka wpłynęła do lubelskich inspektorów. Główne zastrzeżenia dotyczą przewożenia zbyt dużej liczby pasażerów. Sprawdzony zostanie także stan techniczny pojazdów. W przypadku uchybień, przewoźników czekają surowe kary.

Z linii 88 korzysta codziennie bardzo wielu mieszkańców Świdnika. Pasażerowie, którzy nią podróżują, mogą dojechać , m.in. na os. Felin, Al. Zygmuntowskie, ul. Lipową, aż do Al. Racławickich (przed szpital wojskowy).

O to, jak bardzo jest ona potrzebna, spytaliśmy mieszkańców naszego miasta:

– Codziennie dojeżdżam tą linią na uczelnię – mówi Anna, studentka UMCS. – To duże udogodnienie dla wszystkich studiujących. W miarę szybko, można się dostać praktycznie pod samo miasteczko akademickie.

– Często robię zakupy w „Plazie” – dodaje Michał ze Świdnika. – Autobus zatrzymuje się przed samym centrum handlowym. – Może i faktycznie czasem jest tłoczno, ale i tak wolę postać 25 minut w autobusie, niż tłuc się „miejskimi”.

Last modified: 2 lipca 2020