Spotkanie z autorem książki „Mały Oświęcim”

Autor: |

Fot. Marian Zubrzycki / FORUM
O wydarzeniach z lat 40. ubiegłego wieku napisano już wiele książek. Żadna z nich nie opowiada jednak o niemieckim dziecięcym obozie koncentracyjnym, który w latach 1942-1945 istniał przy ul. Przemysłowej, na terenie dawnego łódzkiego getta. Po latach zapomnienia i zepchnięcia na margines historii zadania podjęli się Jolanta Sowińska-Gogacz oraz Błażej Torański. Wspólnie napisali książkę „Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi”. W czwartek świdniczanie będą mieli okazję spotkać się z jednym z autorów.

„Mały Oświęcim” swoją premierę miał w listopadzie 2020 roku. Od tego czasu doczekał się już siódmego dodruku, co pokazuje jak bardzo czytelnicy ciekawi są tej książki. To opowieść o więźniach dawnego obozu – dzieciach w wieku 2-16 lat, które „wychowywano” morderczymi ćwiczeniami czy polewaniem zimną wodą, zmuszano do pracy ponad siły i stania na mrozie. Dziś Jolanta Sowińska-Gogacz oraz Błażej Torański oddają głos ostatnim świadkom.

W czwartek, w galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Błażejem Torańskim. Początek wydarzenia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Last modified: 21 września 2021