Spotkanie przedsiębiorców

Autor: |

Wczoraj, na kolejnym posiedzeniu zebrała się świdnicka Rada Przedsiębiorców. Głównymi tematami dyskusji były zamierzenia inwestycyjne gminy na rok 2016 w kontekście udziału rodzimych firm w ich realizacji, komercjalizacja przyszłej, nowej siedziby UM oraz możliwość budowy parkingów w centrum Świdnika. Sprawy inwestycyjne omawiali Andrzej Radek, wiceburmistrz Świdnika i Marian Jakubiak, naczelnik wydziału inwestycji i zamówień publicznych UM. Na zebranie zaproszeni zostali również przedsiębiorcy uczestniczący w programie Mieszkam w Świdniku – kupuję w Świdniku.

– Program rozwija się niezwykle dynamicznie – mówi Bartłomiej Pejo, pełniący obowiązki naczelnika wydziału rozwoju miasta UM. – Wydaliśmy już prawie 1200 kart lojalnościowych. Szczególnie aktywni w ich pozyskiwaniu są obecnie seniorzy. W związku z tym chcemy przyciągnąć jak najwięcej firm świadczących dla nich specyficzne usługi. Zwiększa się również liczba punktów handlowych i usługowych chętnych do udziału w naszej inicjatywie. Niektóre z nich oferują rabaty sięgające nawet 30 procent. Myślimy też o włączeniu do programu jednostek gminy. W każdej problematycznej sprawie dotyczącej prowadzonej przez Państwa działalności gospodarczej zapraszam do kontaktu. Naszym celem jest ułatwienie prowadzenia Państwa biznesu poprzez skrócenie do minimum drogi administracyjnej oraz wspomaganie programami pomocowymi. Zachęcam również do zapoznania się z ofertą Strefy Aktywności Gospodarczej, w której już niebawem ruszą pierwsze inwestycje.

Podczas spotkania przedsiębiorcy otrzymali również zaproszenie na I Lubelski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbędzie się 11 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Rada Przedsiębiorców doskonali organizację swojej działalności. Ustalono, że spotkania odbywać się będą regularnie, w każdą trzecią środę miesiąca o godzinie 16.00.  Następne odbędzie się więc 16 marca. Ustalono również, że sprawy wnoszone przez przedsiębiorców w formie pytań do Urzędu Miasta, będą składane na 10 dni przed kolejnym zebraniem. Ma to umożliwić urzędnikom przygotowanie szczegółowych odpowiedzi.

Środowe spotkanie Rady Przedsiębiorców zakończyło szkolenie pod hasłem „Niestandardowe działania marketingu – lokalna firma może być skuteczna”.

jmr

Last modified: 3 września 2020

Accessibility Toolbar

Zmień język »