Spotkanie pokoleń

Autor: |

Warsztaty dobiegły końca. W ubiegłą sobotę od godziny 17:00, mogliśmy podziwiać efekty tygodniowej pracy tym razem grupy młodzieżowej.

Tak jak poprzednim razem, warsztaty przepełniła kobieca energia. Publiczność nie mogła być zawiedziona. Uczestniczki młodego pokolenia w dosłownym znaczeniu tego słowa, pokazały na co je stać. Była energia, ciepło bijące z głosu każdej uczestniczki oraz niewymuszona spontaniczność każdego z występów.

Dla większości osób występ przed publicznością nie był debiutem. Na scenie pojawiły się dziewczęta, których zamiłowanie do muzyki oraz zapał do pracy jest niewyobrażalnie ogromny, czego doświadczyć mogli wszyscy zgromadzeni tego dnia w „Strefie sztuki”.

Podczas koncertu finałowego grupy młodzieżowej, swój tygodniowy efekt przygotowań zaprezentowała Weronika Boczek z piosenką „Przez chwiejny most”. Monika Kowalczyk zaprezentowała swój własny utwór pt. „Kalejdoskop”, na scenie pojawiła się również Eliza Snopek z melancholijnym utworem „Cukier i sól”. Anna Kasprzak już po raz trzeci uczestniczyła w warsztatach piosenki literackiej. W tym roku zaprezentowała utwory „Bit serca” oraz „Paranoja”. Najmłodszą uczestniczką koncertu była Patrycja Majcher, która wykonała utwór „Możemy zrobić coś”. Na deskach sceny „Strefy sztuki” pojawiła się również Agnieszka Matejczuk z piosenką „Rytm” oraz Monika Leszczyńska z utworem „I Ty mi ją dasz”.

Warsztaty piosenki literackiej wpisują się już na stałe w kulturalny krajobraz naszego miasta. W ubiegłym roku zajęcia odbywały się w dwóch grupach – młodzieżowej i dziecięcej. W tym roku oprócz grupy młodzieżowej, tydzień wcześniej odbyły się zajęcia z osobami dorosłymi.

Podczas warsztatów o stronę literacką troszczył się mieszkający w Świdniku poeta, powieściopisarz i krytyk literacki Cezary Listowski, zaś nad warstwą muzyczną laureat licznych konkursów wokalnych, znany w całej Polsce bard Łukasz Jemioła i młody adept tej dziedziny sztuki, instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku Robert Dorosz. Nad reżyserią obu koncertów oraz autorskim prowadzeniem czuwała instruktor MOK Beata Kubiak.

VIDEO

Last modified: 2 lipca 2020