Dzieli ich prawie wiek, ale łączy miłość do Polski. 19 listopada, w Przedszkolu nr 4. odbyła się wyjątkowa akcja „Spotkanie pokoleń”.
Czwartkowe wydarzenie przerodziło się w pełną wzruszeń, patriotyczną lekcję historii. Stało się tak za sprawą opowieści, specjalnie zaproszonych przez przedszkolaków gości – Ewy Szaleckiej-Gronek i porucznika Tadeusza Szkołuta, wiceprezesa świdnickiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
– Rozmawialiśmy nie tylko o naszej kochanej Ojczyźnie, ale także o Armii Krajowej i symbolach narodowych – mówi Beata Kowalczyk, dyrektor przedszkola nr 4. – Dla przedszkolaków było to żywe świadectwo patriotyzmu. Pan Tadeusz pożegnał się z nami słowami „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Oby te słowa zapadły w pamięć i prowadziły nasze dzieci przez życie, jak najdłużej.
Last modified: 2 czerwca 2020