Spotkania z literaturą

Autor: |

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna otrzymała dotację z programu „Promocja czytelnictwa” Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dzięki dofinansowaniu w Filii nr 1 ruszy „Praktyka Bibliotekarza Rodzinnego”.

– Nasza filia ma 45-letnią tradycję, a od ubiegłego roku działa w dzielnicy „Polesie”, przy ul. Ratajczaka 7. Widzimy potrzebę zapełnienia kulturalnej pustki w tej części miasta. Nie ma tu nic poza supermarketem. Planowane działania pozwolą uczestnikom nawiązać relacje, wspólnie inspirować się i dzielić bogactwem tradycji rodzinnych. Zwłaszcza teraz, kiedy społeczeństwo jest izolowane – wyjaśnia Aleksandra Majewska, kierownik Filii nr 1.

W ramach projektu odbędzie się cykl spotkań promujących literaturę kreatywną, proekologiczną, podróżniczą i kulinarną. Pierwsze będzie nosiło tytuł „Królowe życia” i na podstawie tekstów popularnonaukowych i beletrystycznych uczestnicy zobaczą, jak nasze matki, babki i prababki radziły sobie z problemami w życiu. Zajmą się również filcowaniem na jedwabiu. Kolejne warsztaty to: „Najważniejszy jest pomysł”, „Wieczorem szeptane” i „Małe co nieco”. Na każdym z zajęć gościć będzie osoba, która wykorzystuje w praktyce to, o czym można przeczytać w książkach. 

Cykl zainicjuje i otworzy możliwość kontynuacji działań jako stałej oferty biblioteki w kolejnych latach.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich po witaminę R jak radość oraz po zwolnienia od obowiązków domowych … na rzecz czytania książek! – dodaje pani Aleksandra.

ow

Last modified: 27 maja 2021