Sportowa majówka z Avią (foto)

Autor: |

Turniej piłki nożnej, tor sprawnościowy, dmuchańce, popcorn i lawina dziecięcej energii. Piątek najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 spędzili na pikniku zorganizowanym przez MKS Avia Świdnik. Impreza pod nazwą „Piątka gra z Avią” odbyła się w ramach współpracy świdnickiego klubu ze szkołą.

– Na co dzień korzystamy ze szkolnych obiektów sportowych i czujemy się w obowiązku współpracować również na innych obszarach. Stąd ten dzień atrakcji dla najmłodszych – tłumaczy Radosław Szczerba, wiceprezes MSK Avia ds. sportowych.

Podczas pikniku, oprócz tradycyjnych akacji, jakimi były dmuchańce i popcorn, na uczniów czekali trenerzy, którzy poprowadzili miniturnieje piłki nożnej oraz rywalizację na torze sprawnościowym.

– To bardziej zabawa i rozrywka niż rywalizacja. Chodziło przede wszystkim o to, by zapewnić naszym uczniom dobrą rozrywkę na świeżym powietrzu – podkreśla Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5.

– Tą akcją chcieliśmy zachęcić najmłodszych do uprawiania sportu i najlepiej, żeby robili to w klubie Avia Świdnik. Mamy świadomość, że uczy się tu wiele uzdolnionych dzieci i są one potencjalnie naszymi przyszłymi zawodnikami – dodaje R. Szczerba.

mj

« z 4 »
« z 4 »

Last modified: 23 maja 2022

Zmień język »