Sport połączyli ze sprzątaniem

Autor: |

Ponad 60 osób bierze udział w dzisiejszej akcji „Wybiegajmy czysty las”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Biegający Świdnik. Sportowcy, do wspólnego posprzątania zielonych płuc południowej części Świdnika, zaprosili młodszych i starszych mieszkańców.

W Bażantarni pojawili się dziś członkowie stowarzyszenia, ale też całe rodziny. Chwilę po godzinie 11.00 rozdano worki na śmieci i rękawiczki, przekazane przez Urząd Miasta i wszyscy zgodnie ruszyli do lasu.

Już po chwili worki zaczęły się wypełniać porzuconymi w lesie puszkami, plastikowymi i szklanymi butelkami, reklamówkami czy papierkami. Wśród odpadów sprzątający trafili też na odzież, elementy telewizora, resztki materiałów czy opony samochodowe.

– Niektóre butelki są tak stare, że w środku zaczął osadzać się zielony nalot – komentowała jedna z uczestniczek akcji.

Napełnione worki ustawiane są wzdłuż ulicy Wiejskiej oraz ścieżki wiodącej przez Bażantarnię. Wszystkie zostaną zabrane przez firmę Remondis, która zadba również o to, by odpady zostały posortowane.

To pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez stowarzyszenie, ale wiele wskazuje na to, że nie ostatnia.

– Na pewno będziemy chcieli ją powtórzyć. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób będzie chciało żyć w czystym środowisku i że wspólne sprzątanie lasu wejdzie nam w krew – dodaje pani Ewa.

Patrioci też sprzątają

Bezdeszczową pogodę wykorzystują dziś także członkowie inicjatywy społecznej „Świdniccy Patrioci”. Chwilę przed południem spotkali się na placu Konstytucji 3 maja, by wspólnie zadbać o czystość miasta i okolic. To już druga odsłona akcji Eko-Patrol.

« z 2 »

Last modified: 26 kwietnia 2021

Zmień język »