Soyka u św. Kingi

Autor: |

Przed nami kolejna odsłona „Muzycznych wieczorów u Św. Kingi”. Tym razem ich pomysłodawcy zapraszają na koncert „Soyka Kwintet”. Muzyczne spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 20 czerwca, o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Na scenie budującego się kościoła pw. Św. Kingi pojawi się artysta niezwykły. Stanisław Soyka to wokalista jazzowy, pianista i kompozytor, charyzmatyczny, charakterystyczny i rozpoznawalny od pierwszych nut. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, utwory o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. W Świdniku wystąpi z zespołem znakomitych muzyków jazzowych.

– Serdecznie zapraszamy na wieczór, podczas którego nie zabraknie piękna i dobrych emocji,  bo jak mówi sam artysta: „Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni”– mówi Magdalena Celińska ze Stowarzyszenia Św. Kingi, inicjatora i organizatora niedzielnego wydarzenia.

Koncert realizowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego. Projekt „Muzyczne wieczory u Św. Kingi” otrzymał 1428 głosów mieszkańców.

– Nie zdradzę nazwisk wykonawców, ale mogę powiedzieć, że w ramach tegorocznej edycji „Wieczorów” planujemy jeszcze trzy koncerty. Na pewno nie zabraknie artystycznych wrażeń – dodaje M. Celińska.

Last modified: 20 czerwca 2021