Smutne święta. Możemy pomóc!

Autor: |

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale pożar zabrał sześcioosobowej rodzinie niemal wszystko. Trwa zbiórka na remont zniszczonego mieszkania.

W piątek, około godziny 12.00, w budynku przy ulicy Reja 6 wybuchł pożar.

– Ogień pojawił się w części poddaszowej, która niekoniecznie jest użytkowa. Znajduje się tam konstrukcja dachu – mówił st. kpt. Paweł Dańko z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku.

Fot. Czytelnik

Wszystkim  udało się bezpiecznie opuścić  budynek.  Po ugaszeniu pożaru okazało się, że niemal doszczętnie spłonęło mieszkanie na poddaszu, należące do sześcioosobowej rodziny państwa Gołofitów.

Nagle rodzice i ich czwórka dzieci zostali bez dachu nad głową i wszystkich potrzebnych do funkcjonowania rzeczy.  Niemal natychmiast na portalu zrzutka.pl powstała zbiórka na potrzeby rodziny.

– Mieszkanie jest doszczętnie zniszczone, wymaga generalnego remontu, łącznie z odtworzeniem konstrukcji dachu. Będą potrzebowali również środków na odtworzenie przedmiotów codziennego użytku, począwszy od ubrań, butów, poprzez meble, książki do szkoły, pościel, podstawowy sprzęt AGD, jak pralka i urządzenia multimedialne dla dzieci do zdalnego nauczania itp. Pożar strawił większość, reszta nie nadaje się do użytku ze względu na okopcenie i zalanie. Sami nie udźwigną tego problemu, dlatego zwracamy się z prośbą do Państwa o wpłatę nawet najdrobniejszej kwoty na remont mieszkania po pożarze i środki na bieżące ich potrzeby – napisali organizatorzy zbiórki.

W tej chwili ludzie dobrej woli przekazali do wirtualnej skarbonki już ponad 29 tys. zł. Natomiast potrzeby rodziny określono na 100 tys. zł. Pieniądze można wpłacać wchodząc w link: https://zrzutka.pl/9jxr9g.

Last modified: 7 kwietnia 2021