Zaskakują nowym utworem

Autor: |

W serwisie YouTube dostępna jest już nowa piosenka zespołu Smoketown – „Krótkofalowo”. Większa część grupy to mieszkańcy naszego miasta.

Smoketown powstał w 2017 roku. Tworzą go: Natalia Miszczuk – wokal, Albert Szponar – gitara basowa, Paweł Kowalczyk – perkusja oraz Zbyszek Włodarczyk – gitara.

– Utwór „Krótkofalowo” powstał kilkanaście miesięcy temu. Muzyka i tekst zrodziły się w mojej głowie. Ale bez pomysłów całego zespołu (zarówno na aranżację, jak i brzmienie) utwór nie brzmiałby tak, jak teraz. Piosenka miała nawiązywać do muzyki rockowej lat 90. Chcieliśmy, żeby trafiła do głów i serc odbiorców i tam została. Żeby można było ją szybko odtworzyć w pamięci i zanucić pod prysznicem. Nie chcę dokładnie zdradzać, czego dotyka tekst. Ciekawi mnie, jak zostanie odczytany przez słuchaczy. Codzienność, pośpiech, złość i brak zgody na „znormalnienie”. Dotyka to każdego z nas. Szczególnie jest to zauważalne w związkach. Od nas zależy, po jakim czasie i w jakim stopniu się ujawni – mówi Zbigniew Włodarczyk.

Zespół nie przestaje pracować i już wkrótce chce wypuścić nowe utwory. – Idziemy za ciosem i zabieramy się do nagrania kolejnych numerów. Mamy sporo piosenek, które leżą na dnie szuflady albo tkwią w naszych głowach. Będą to stopklatki z życia kapeli, do których będzie miło powrócić za kilka lat.

Piosenka jest dostępna na kanale „Smoketown Band”, w serwisie YouTube. Poczynania zespołu można śledzić na ich profilu, na Facebooku: www.facebook.com/Smoketown.band.

Last modified: 12 maja 2021