Ślubowali być dobrymi uczniami (foto)

Autor: |

W wyjątkowym czasie, bo w dniu urodzin patrona placówki, dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gen. Władysława Sikorskiego złożyły uroczyste przyrzeczenie. 20 maja, ślubowały, że będą się dobrze wywiązywać z obowiązków ucznia.

– Witam was na uroczystym wydarzeniu, podczas którego wstąpicie do grona pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Umiecie już czytać  i pisać, wiele wiecie, czyli ślubować możecie z pełną świadomością. Zrobicie to w obecności pań wychowawczyń: Moniki Stachyry, Moniki Iwańskiej i Anny Lal, pana Ireneusza Drzewieckiego, pocztu sztandarowego i sztandaru szkoły, przed popiersiem generała Władysława Sikorskiego – mówiła Krystyna Zarosińska, wicedyrektor ZSO nr 1, w skład którego wchodzi SP nr 4.

Pierwszoklasiści, z podniesioną prawą ręką, powtarzali za panią dyrektor słowa „Ja, uczeń klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Świdniku, ślubuje uroczyście: wypełniać sumiennie obowiązki ucznia i uczyć się pilnie, być dobrym kolegą i szanować wszystkich ludzi, troszczyć się o zwierzęta i rośliny, dbać o dobre imię mojej klasy i szkoły, swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Złożyli również urodzinowy bukiet przed popiersiem patrona placówki.

Już w salach lekcyjnych, każde dziecko podpisało swoim imieniem i nazwiskiem pamiątkowy akt ślubowania. Uczniowie otrzymali też tarczę szkoły i książki „Pierwsze abecadło”.

Święto szkoły

Uroczystości związane ze świętem szkoły trwały przez cały tydzień. Uczniowie przygotowali gazetki ścienne poświęcone patronowi. Na stolikach ustawionych w korytarzach udostępnione były kroniki szkolne i klasowe. Młodzież z klasy 7a nagrała filmik „Za co lubisz naszą szkołę?”, który dostępny jest na Facebooku placówki. Powstał również wirtualny spacer po „Czwórce” i pojawiło się okolicznościowe wydanie szkolnej gazetki „Pauza”. W środę uczniowie i ich bliscy pisali dyktando rodzinne poświęcone, między innymi, urodzinom generała Sikorskiego. Dzisiaj przed południem uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się przed budynkiem SP nr 4, aby uroczyście odśpiewać hymn szkoły. Przedszkolaki wykonały taniec do muzyki z Jeziora Łabędziego.

aw, fot. GŚ, SP nr 4

« z 2 »

Last modified: 20 maja 2022

Zmień język »