Skatepark czeka lifting

Autor: |

Skatepark przy Szkole Podstawowej nr 5, który powstał ponad dekadę temu, szybko zaskarbił sobie sympatię fanów jazdy na desce. Chętnie korzystają z niego młodzi świdniczanie. Kilkakrotnie był też centrum Fly High Contest, zawodów przyciągających do naszego miasta skaterów z całego regionu. Wkrótce miejsce czeka modernizacja.

Kultowy skatepark, znajdujący się w pobliżu ulic Jarzębinowej i Hryniewicza, powstał w 2009 roku. Często eksploatowane nawierzchnia oraz ustawione na niej elementy do wykonywania trików potrzebują odświeżenia. Urząd Miasta szuka przedsiębiorstwa, które zajmie się jego modernizacją.

Renowacji wymaga przede wszystkim licząca 801 mkw. nawierzchnia placu. Starte i mocno chropowate betonowe płyty zostaną wyrównane oraz wygładzone. Wykonawca usunie też luźne, uszkodzone fragmenty, naprawi widoczne pęknięcia i zaimpregnuje całą nawierzchnię, zabezpieczając ją w ten sposób przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Zmiany czekają też rampy i inne elementy ustawione na skateparku. Ich powierzchnie również zostaną wyrównane, a powstałe między nimi a betonową posadzką szczeliny wypełnione. Część urządzeń do jazdy na desce zostanie też wzmocniona.

Zainteresowane firmy mogą wysyłać oferty do 30 września.

Last modified: 27 września 2021