Siódma wygrana świdniczan

Autor: |

Nasi siatkarze nadal niepokonani. W siódmym meczu obecnego sezonu gracze Mariusza Kowalskiego wygrali po raz siódmy.

Tym razem nie dali szans siatkarzom Wawelu Kraków, wygrywając z nimi w trzech setach: do 20, 20 i 22.

Przed spotkaniem w Krakowie trener Mariusz Kowalski miał spory ból głowy. Nie wiedział bowiem czego spodziewać się po drużynie Wawelu, na temat której nie miał żadnych informacji. Gdy spotkanie się rozpoczęło szybko okazało się, że gospodarze dobrze grają w obronie, ale nie najlepiej natomiast w ataku.

– Było 2-3 zawodników, którzy się wyróżniali. Gospodarze bronili sporo piłek, ale mecz był cały czas pod naszą kontrolą – relacjonuje szkoleniowiec naszego zespołu.

Pierwszy set zakończył się wygraną Avii do 20, tak samo jak i drugi. – Zagraliśmy w tym meczu przetasowanym składem.W połowie drugiego seta wpuściłem na boisko Andrzeja Jaszczuka, a później Adriana Zalewskiego. Obaj zostali na parkiecie do końca meczu. W trzecim secie zagrał ponadto Michał Ciupa, który zmienił Michała Baranowskiego. Mogłem poobserwować zawodników, zobaczyć w jakim stopniu mogą pomóc drużynie w kolejnych meczach – dodaje Kowalski.

W zmienionym składzie świdniczanie bez większych problemów wygrali trzeciego seta do 22 i cały mecz 3:0.

W najbliższą sobotę nasi gracze zagrają natomiast z wiceliderem tabeli, zespołem AKS Rzeszów.

Wawel Kraków – Avia Świdnik 0:3 (20:25, 20:25, 22:25)

Avia: Milewski, Gosik, Guz, Pawłowski, Baranowski, Kaźmierski, Rarak (libero) oraz Zalewski, Jaszczuk, Ciupa. Trener: Mariusz Kowalski.

Last modified: 1 lipca 2020