Siatkarskie przygotowania

Autor: |

Po zasłużonych wakacjach siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik wrócili do treningów w pełnym, 14-osobowym składzie. Z powodu remontu obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 7, żółto-niebiescy ćwiczą w hali I LO w Świdniku.

Na pierwszych zajęciach zawodnicy zjawili się w komplecie. Wszyscy są zdrowi i gotowi na przygotowania do sezonu 2021/2022. Na początek czekają ich spokojne treningi, dzięki którym siatkarze znów mogą poczuć piłkę.

– Pierwsze dwa tygodnie będą troszkę luźniejsze. Zaczęliśmy wcześniej, by na spokojnie wejść w przygotowania. Nie rozpisywałem chłopakom indywidualnych zajęć. Wolałem zrobić to w grupie, też po to, by mogli się lepiej poznać, zintegrować. Także zaczynamy spokojnie, natomiast od sierpnia te treningi będą na pewno cięższe. Mamy sporo czasu do rozpoczęcia ligi, ze wszystkim zdążymy. Pierwszy turniej zaplanowany mamy 27 sierpnia. Myślę, że wcześniej zagramy lekkie sparingi z drużynami blisko nas. Mogą to być Siedlce, Legia czy też z sąsiadem zza między, o ile będzie chciał z nami grywać. Możliwe, że zmierzymy się także z zespołem z Chełma, który zapowiada walkę o awans do pierwszej ligi. Te sparingi nam się przydadzą. Zespół jest w połowie przebudowany, także potrzebujemy czasu na zgranie, a to można osiągnąć tylko poprzez granie. Musimy też mieć chwili, by przyzwyczaić się do hali w ILO. Jest nieco niższa niż w „Siódemce”, co ma znaczenie głównie przy zagrywce. Oczywiście szkoda, że od razu nie możemy wejść do hali, w której będziemy grać mecze ligowe, szczególnie, że mamy siedmiu nowych zawodników, którzy muszą tak, jak reszta poczuć to miejsce, by w lidze było naszym atutem. Mimo to trenujemy normalnie i liczymy, że dostaniemy halę w SP7 odpowiednio wcześnie, by móc spokojnie przygotować się do sezonu – mówi trener Witold Chwastyniak.

Kadra Polskiego Cukru Avii Świdnik na sezon 2021/2022

Rozgrywający: Kamil Durski, Łukasz Walawender

Przyjmujący: Kamil Kosiba, Szymon Seliga, Łukasz Kalinowski, Jakub Urbanowicz

Środkowi: Przemysław Toma, Konrad Machowicz, Rafał Obermeler, Mateusz Siwicki

Atakujący: Bartłomiej Żywno, Mateusz Rećko

Libero: Tomasz Kuś, Jakub Guz

Trener: Witold Chwastyniak

Asystent trenera: Jakub Guz

Statystyk: Cezary Kostaniak

Fizjoterapeuta: Konrad Buszko

Lekarz klubowy: Piotr Koper

Last modified: 22 lipca 2021