Siatkarski sparing z Arką

Autor: |

Mecz piłkarzy Avii nie był jedynym sportowym wydarzeniem środowego popołudnia w Świdniku. Siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik rozegrali bowiem spotkanie kontrolne z Arką Tempo Chełm.

Zespół z Chełma, prowadzony przez doskonale znanego w Świdniku Sławomira Czarneckiego, poważnie myśli o awansie do pierwszej ligi. Wobec tych planów postanowiono solidnie wzmocnić jego skład. Do Arki przybyli tacy gracze, jak: Radosław Sterna, Rafał Cabaj czy, przede wszystkim, jeden z najlepszych atakujących w TAURON 1. Lidze w poprzednim sezonie – Oleg Krikun.

Trenerzy obu drużyn umówili się na cztery sety. Pierwsze dwa były bardzo zacięte. Grano na przewagi i oba padły łupem gości z Chełma. W kolejnym lepsza była Avia, zaś w czwartej partii świdniczanie rozbili rywali 25:13.
Na parkiecie widać było przede wszystkim, że oba zespoły są na innych etapach treningowych. W ekipie Witolda Chwastyniaka pokazało się zmęczenie ciężkimi treningami, które mają dać efekt na start sezonu ligowego.

Rewanż zaplanowano na przyszły czwartek, a już w najbliższy weekend Avia wyjedzie na turniej do Siedlec, gdzie poza gospodarzami, będą grały zespoły Aniołów Toruń i BAS-u Białystok.

Polski Cukier Avia Świdnik – Arka Tempo Chełm 2:2 (28:30, 24:26, 25:21, 25:13)

Warto także wspomnieć o tym, że ruszyła sprzedaż karnetów i biletów na mecze Polskiego Cukru Avii Świdnik w rundzie zasadniczej sezonu 2021/2022 TAURON 1. Ligi. Sprzedaż odbywa się wyłącznie online poprzez stronę www.avia-swidnik.pl/sklep.

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Last modified: 9 września 2021