Sezon na pływanie „pod chmurką”

Autor: |

Od dziś świdniczanie mogą korzystać z basenów zewnętrznych w Parku Avia. Obiekty są czynne codziennie, od godz. 9.00 do 20.00.

To już trzeci sezon działalności pływalni. W ubiegłym roku z możliwości kąpieli „pod chmurką” skorzystały 30 854 osoby. Jak będzie w tym roku?

– Pogoda trochę nas zaskoczyła, ale mimo to jesteśmy już otwarci i już zdążyliśmy powitać pierwszych amatorów wodnych atrakcji. Serdecznie zapraszamy na wypoczynek – mówi Agnieszka Nowak-Szpura, dyrektor Parku Avia.

W sezonie letnim z basenów zewnętrznych skorzystamy siedem dni w tygodniu, w godzinach 9.00-20.00. Bilety całodniowe kosztują: 24 zł (normalny), 18 zł (ulgowy), 12 zł (dzieci w wieku 3-10 lat). Decydując się na wypoczynek po godzinie 16.00 można liczyć na zniżkę. Koszt biletu normalnego wynosi wtedy 18 zł, ulgowego 12 zł, a dla dzieci w wieku 3-10 lat – 10 zł. Tegoroczną nowością są bilety Open.

– To bilet całodniowy dla osób, które chcą spędzić z nami więcej czasu. Obejmuje wszystkie strefy w Parku Avia, czyli baseny zewnętrzne, wewnętrzne i saunarium. Te bilety można kupić wyłącznie w kasie w budynku Parku Avia – tłumaczy A. Nowak-Szpura.

Odpoczynek w długi weekend

Osoby, chcące skorzystać z Parku Avia w długi weekend, będą miały taką możliwość. 16 czerwca, a więc z Boże Ciało baseny wewnętrzne i saunarium będą otwarte od godz. 12.00 do 20.00, a baseny zewnętrzne od 9.00 do 20.00. W piątek i sobotę z basenów wew. skorzystamy między 6.00 do 22.00, z saunarium od 10.00 do 22.00, z pływalni „pod chmurką” w godz. 9.00-20.00. Również w niedzielę obiekty będą czynne w nieco innych godzinach. Baseny wewnętrzne będą dostępne od 8.00 do 21.00, saunarium od 10.00 do 21.00, a baseny zew. od 9.00 do 20.00.

Park linowy zaprasza

Sezon na wypoczynek w plenerze rozpoczął też park linowy znajdujący się na terenie zielonym przy Parku Avia. W czerwcu atrakcja będzie czynna w weekendy, w godzinach 10.00-18.00. W lipcu i sierpniu natomiast skorzystamy z niej siedem dni w tygodniu, również między 10.00 a 18.00. Warto pamiętać, że ostatnie wejście jest o godz. 17.30.

Do dyspozycji użytkowników jest trasa średniozaawansowana, wyposażona w 12 platform i 11 przeszkód. Z atrakcji mogą korzystać dorośli oraz dzieci, które ukończyły 10 lat albo mają 130 cm wzrostu, jeśli ich rodzic lub opiekun prawny wyraził na to zgodę. Nad zabawą na wysokościach czuwają instruktorzy.

Dwa lata Parku Avia

Park Avia w Świdniku to jeden z najnowocześniejszych kompleksów sportowo-rekreacyjnych Lubelszczyzny. To obiekt zaawansowany technologicznie, ekologicznie i sanitarnie, o wysokiej jakości obsługi klienta i produktów. Właścicielem jest Miasto Świdnik, a obiektem zarządza Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik sp. z o.o. Realizacja została powierzona firmie WARBUD posiadającej ogromne doświadczenie w realizacji wielkoskalowych inwestycji kubaturowych. Firma prowadziła inwestycje w wysokich standardach jakościowych i BHP, przez wyspecjalizowaną kadrę. Po przekazaniu obiektu WARBUD realizuje bardzo profesjonalnie obsługę gwarancyjną.

Wiele samorządów buduje aquaparki, jednak innowacyjność Parku Avia polega na połączeniu – w jednym kompleksie – aquaparku wewnętrznego, zewnętrznego oraz cieszących się popularnością ogólnodostępnych obiektów sportowo-rekreacyjnych.

W części basenów wewnętrznych znajduje się pływalnia, a w niej 25-metrowy basen sportowy, basen rekreacyjno-szkoleniowy z masażerami i całoroczną 60-metrową zjeżdżalnią, brodzik dla dzieci z wodnymi atrakcjami i dwie wanny jacuzzi. Obiekt wyróżnia się niecodzienną  strefą relaksu – to sauny: turecka, fińska, fińska-ziołowa i infrared, a także tężnia solankowa z oryginalną solanką z Zabłocia, wiadro bosmana oraz studnia lodowa.

Baseny zewnętrzne to zewnętrzny aquapark z dwiema dużymi zjeżdżalniami i jedną małą, dziecięcym mini parkiem wodnym, dwoma wannami jacuzzi, siatką wspinaczkową oraz terenem zielonym wokół – z leżakami, parasolami oraz lożami VIP.

Park Avia to również ogólnodostępna strefa sportu z boiskami piaszczystymi (do siatkówki i piłki plażowej), syntetycznymi (street ball, siatkówka, koszykówka), placem sprawnościowym oraz siłownią zewnętrzną.

Obszar Parku Avia został wzbogacony o teren zielonego LOF’u. W jego skład wchodzą ścianka boulderingowa, tężnia solankowa, park linowy, plac zabaw, plac sprawnościowy, ogród botaniczny z nasadzeniami roślin rzadkich.

Obiekt posiada 123 miejsca parkingowe, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych.

Przy budowie obiektu zostały wykorzystane najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Poczynając od niecek ze stali nierdzewnej zamiast płytek ceramicznych, przez oświetlenie ledowe, które zostało zainstalowane w całym obiekcie, poprzez użycie paneli fotowoltaicznych oraz solarnych do produkcji energii i ciepła (co świadczy o ekologicznym i ekonomicznym podejściu do funkcjonowania obiektu), aż po nowoczesną instalację uzdatniania wody, dzięki której woda na basenach utrzymuje najwyższe standardy i parametry. Odzysk wód popłucznych pozwala na powtórne wykorzystanie wody z płukania filtrów. Wszystkie pompy obiegowe na basenach są zasilane poprzez falowniki, co jednocześnie wpływa na energooszczędność i zwiększa ich żywotność. Woda deszczowa z opadów z dachów obiektu i parkingów jest zbierana w zbiorniku retencyjnym i wykorzystywana do podlewania terenów zielonych.

Na basenach zewnętrznych wykorzystuje się filtry z ziemią okrzemkową, które zajmują zdecydowanie mniejszą powierzchnię, a lepiej dbają o wodę.

Niecki ze stali nierdzewnej dają poczucie nowoczesności, wysokiej jakości i estetyki, czystości i świeżości (bez grzybów na fugach i konieczności częstych remontów).

Obiekt cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Świdnika i całej Lubelszczyzny. Od początku istnienia Park Avia odwiedziło ponad 260 000 klientów, w tym ponad 147 000 – baseny wewnętrzne, 60 000 – sauny, 53 000 – baseny zewnętrzne (pomimo wprowadzanych terminowo obostrzeń).

Z nauki pływania na obiekcie korzysta blisko 1000 dzieci, w tym około 500 w prowadzonej przez MKS Avia własnej szkółce. Odbywają się również zajęcia aqua aerobiku.

Park Avia przyciąga wielu klientów chcących skorzystać z oferowanej infrastruktury sportowej. To także obiekt atrakcyjny biznesowo, który pozyskuje przychylność licznych sponsorów, partnerów oraz reklamodawców, chętnie korzystających z dedykowanych ofert. Przychody od sponsorów i biznesu wyniosły blisko 145 000,00 zł. Łączne przychody ze sprzedaży osiągnęły około 4 mln zł.

Ze względu na różnorodność atrakcji oraz stale rosnącą liczbę odwiedzających gości, cały kompleks sportowo-rekreacyjny Park Avia w Świdniku jest jedynym w swoim rodzaju miejscem na mapie Świdnika.  Z roku na rok różnego rodzaju instytucje organizują na tym terenie ważne i ciekawe dla świdnickiej społeczności wydarzenia, takie jak turnieje, zawody, pikniki rodzinne, a także wykorzystują elementy Parku Avia do uczczenia ważnych historycznych wydarzeń – na obiekcie powstał mural z okazji 70-lecia WSK PZL-Świdnik, z kolei obecnie powstaje mural z okazji jubileuszu 70-lecia Avii Świdnik.

Last modified: 15 czerwca 2022

Zmień język »