Seniorzy zaszczepią się przeciw grypie

Autor: |

Urząd Miasta rozstrzygnął konkurs na realizację bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Szczepionki będą wykonywane do 15 grudnia, w sześciu placówkach medycznych w Świdniku. Skorzystają z nich osoby w wieku powyżej 65 lat.

Działanie zostanie zrealizowane w ramach programu szczepień ochronnych przeciw grypie dla mieszkańców gminy Świdnik, który rozpoczął się w 2018 roku i został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Przejrzystości Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w Warszawie. W lipcu tego roku miejscy radni zadecydowali o jego kontynuacji w latach 2021-2023.

– W budżecie gminy zarezerwowaliśmy na ten cel 30 tys. zł. Mamy nadzieję, że ze szczepień skorzysta około 600 seniorów – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

W Świdniku mieszkają 9022 osoby, powyżej 65. roku życia. Udział w programie jest dobrowolny, a za szczepienie nie trzeba płacić. Jedynym warunkiem przyjęcia dawki jest brak przeciwwskazań zdrowotnych.

Szczepienia będą wykonywane w: NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego „Brzeziny I” s.c., NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego s.c Brzeziny II, Praktyka Lekarza Rodzinnego „Familia” s.c., NZOZ PLR “Rodzina” s.c., Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Lekarza Rodzinnego „Medyk” K. Kamińska oraz MedClinic Sp. z o. o.

– Z uwagi na to, że nie wydatkowaliśmy wszystkich pieniędzy przeznaczonych na ten cel w budżecie, ogłosimy jeszcze jeden konkurs. Mam nadzieję, że kolejne placówki medyczne zdecydują się na przeprowadzenie szczepień przeciw grypie wśród mieszkańców, którzy ukończyli 65 lat – dodaje W. Jakson.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie www.umswidnik.bip.lubelskie.pl. Oferty przyjmowane są do 27 października.

Szczepienia także dla osób 75+

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło możliwość bezpłatnych szczepień ze środków państwowych. Zgodnie z rozporządzeniem, skorzystają z nich, m.in. osoby, które ukończyły 75 lat. W Świdniku takie szczepienia realizują: NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego s.c Brzeziny II, NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego Brzeziny III s.c., Praktyka Lekarza Rodzinnego „Familia” s.c., oraz  MedClinic Sp. z o. o.  Szczegóły dostępne są na stronie https://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/grypa/?strona=9.

Last modified: 19 października 2021