Selektywnie także we wtorki

Autor: |

Od ubiegłego roku przy ul. Przemysłowej 1 działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów. Świdniczanie mogą przywozić do niego wszystko, co nie nadaje się do wyrzucenia do kontenerów ustawionych przy blokach i domach jednorodzinnych. Początkowo miejsce było czynne wyłącznie w soboty. Od przyszłego tygodnia będzie można z niego korzystać także we wtorki.

– Mieszkańcy pisali do nas, że jeden dzień działania punktu to za mało, dlatego postanowiliśmy dołożyć kolejny. Bądźmy eko, segregujmy odpady – zachęca Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów będzie czynny we wtorki (od 30 marca włącznie) i soboty, w godzinach 8.00-16.00. Do ustawionych na jego terenie kontenerów mogą trafiać chemikalia, leki, elektroodpady, zużyte opony, meble czy odpady z remontu mieszkania.

Wyjątki do czerwonych pojemników

Na terenie Świdnika znajduje się kilka czerwonych kontenerów, do których mogą trafiać niewielkie gabarytowo elektrośmieci. Są to, na przykład komputery i ich części, stare drukarki, telewizory, telefony, miksery oraz suszarki. Nie mogą to być jednak urządzenia większe niż 50 cm.

Pojemniki znajdują się przy: ul. Kopernika 4, Kościuszki (przy budynku Kościuszki 11), Hryniewicza (przed budynkiem Hryniewicza 3A), Słowackiego 11, Niepodległości 19, Reja 6 oraz Harcerskiej 19. Ustawiła je firma MB Recycling, która zajmuje się też ich opróżnianiem. Projekt będzie trwał cztery lata i nie spowoduje dodatkowych kosztów dla miasta.

Last modified: 29 marca 2021

Zmień język »