Ściągawka na weekend

Autor: |

Już w sobotę, na lotnisku trawiastym rozpocznie się największa plenerowa impreza w mieście. Podczas Dni Świdnika (ZOBACZ: Dni Świdnika – program) wystąpią gwiazdy znane ze szklanego ekranu oraz lokalni artyści. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji. Zebraliśmy dla Was te, na które warto zwrócić uwagę.

Parada motocyklowa

Podobnie jak w latach ubiegłych, Dni Świdnika otworzy parada motocyklowa, która wyruszy o godz. 15.00 z terenu imprezy. Trasa parady będzie wiodła głównymi ulicami miasta, z przystankiem w centrum, na placu Konstytucji 3 maja. Tych z Was, którzy jeżdżą na „wueskach” albo innych jednośladach zachęcamy do udziału, a pozostałych do podziwiania pięknych maszyn. O szczegółach przeczytacie na facebooku.

Zawody spadochronowe

To już dwunasta edycja Międzynarodowych Zawodów Spadochronowych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ubiegłych latach nad Świdnikiem można było zobaczyć skoczków, między innymi, ze Słowacji, Ukrainy i Polski. Rywalizacja potrwa dwa dni. Uroczyste otwarcie odbędzie się w sobotę, o godz. 10.00. Szczegółowy plan imprezy znajdziecie na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury.

Akcja dla Jasia Karwowskiego

Podczas Dni Świdnika będziemy mogli wesprzeć także Jasia Karwowskiego. Chłopiec już po raz drugi walczy z nowotworem oka, a jego szansą na wyzdrowienie jest leczenie w Stanach Zjednoczonych. Pieniądze na pomoc Jasiowi będą zbierane w sobotę i niedzielę, przez wolontariuszy ze specjalnie oznaczonymi puszkami.

„Mieszkam i kupuję w Świdniku”

Mieszkańców, którzy jeszcze nie otrzymali karty w programie Mieszkam w Świdniku – kupuję w Świdniku zachęcamy, by zajrzeć do namiotu przygotowanego przez pracowników ratusza. Urzędnicy zapraszają wszystkich, którzy chcą dołączyć do programu oraz dowiedzieć się więcej o tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Turniej szachowy

W niedzielę warto zajrzeć do Miejskiego Ośrodka Kultury, w którym o godz. 15.00 rozpocznie się turniej szachowy. Organizatorami są: Klub Szachowy „Huzar” i MOK.

Animacje dla dzieci

Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, przygotowanych przez grupę Anima Art oraz Miejski Klub Sportowy Avia. Maluchy skorzystają z punktu malowania twarzy, gdzie zmienią się w wymarzoną postać z bajki i nauczą się robić zwierzątka z balonów. Miłośnicy sportu rozegrają mecz z zawodnikami MKS Avia i poznają piłkarskie sztuczki. Animacje przygotuje także Miejski Ośrodek Kultury. Dzieci wezmą udział, między innymi, w zabawie „Zgadnij co jest w pudełku” i wyścigu z woreczkami, za które otrzymają po jednym punkcie. Ci, którzy zbiorą 6 punktów, wezmą udział w losowaniu drobnych upominków.

Konkursy z nagrodami

W trakcie Dni Świdnika warto również wziąć udział w konkursach. Do wygrania, między innymi, akcesoria motoryzacyjne, kosmetyki, walizki, voucher do salonu fryzjerskiego, bon na zakupy, zestaw mebli ogrodowych i weekend w SPA dla dwóch osób.

Mega Park Rozrywki

Na terenie lotniska trawiastego stanie też lunapark, który zapewni atrakcje młodszym i starszym świdniczanom.

af

Last modified: 26 maja 2020