Ściągawka na ferie

Autor: |

W Zespole Szkół nr 2 przeważają zajęcia sportowe, między innymi tenis ziemny i stołowy, piłka nożna, mini siatkówka. Chętni będą mogli także skorzystać z lodowiska (1 zł za godzinę) i basenu (1 zł za seans). Natomiast 1 lutego, w godz. 6.00-22.00, w sali gimnastycznej odbędzie się Ogólnopolski Turniej Gier Strategicznych, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury.

Szkoła Podstawowa nr 3 kładzie nacisk na aktywne działanie kół zainteresowań, między innymi: przyrodniczego, plastycznego, przyjaciół książki.

Sport będzie również królował w hali przy Szkole Podstawowej nr 7. Uczniowie zagrają w piłkę ręczną, nożną i inne gry zespołowe.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 uczestniczyć będą w programie „Uczenie się jest kluczem…”. Zaplanowano zajęcia z historii, matematyki, fizyki, a także noc z książką. Dla chętnych przewidziano także rozgrywki piłki siatkowej.

Bogatą ofertę przygotowała również Szkoła Podstawowa nr 4. A są w niej, na przykład: warsztaty wokalne, zajęcia dla dzieci z dysleksją, gry i zabawy stolikowe. Będzie działać także koło szachowe, historyczne.

W Gimnazjum nr 2 uczniowie skorzystają z zajęć sportoworekreacyjnych, matematycznych, przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego z języka hiszpańskiego. Poznają też techniki i metody uczenia się.

Licealiści z II LO spędzą ferie pracowicie, na zajęciach rozwijających z wosu, biologii, języków obcych, matematyki. Zorganizowano też specjalne warsztaty dla maturzystów. Można będzie zapoznać się z technikami uczenia się, rozwijać zdolności literackie.

W Miejskim Centrum Profilaktyki, w pierwszym tygodniu ferii z zajęć skorzysta 20 dzieci. W programie, między innymi: zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne oraz na temat zdrowego żywienia, gry i zabawy ruchowe. W drugim tygodniu czynna będzie świetlica.

Interesujący program przygotował też Miejski Ośrodek Kultury. Będzie to akcja „Zima w mieście”, zajęcia muzyczno – teatralne dla przedszkolaków oraz „Ferie z fantastyką” . W programie tych ostatnich: gry planszowe, blok gier konsolowych i Magic the Gathering oraz Warhammer Fantasy Battle i Hero Clix. Pracownia Modeli Kartonowych MOK zaprasza na zajęcia w dniach 2 – 13 lutego. Wstęp wolny.

Szczegółowe programy znajdują się na stronach internetowych placówek.

od

Last modified: 8 czerwca 2020