Schody czekają na remont

Autor: |

Od kilkunastu dni nie można korzystać ze schodów, prowadzących od chodnika przy rondzie z helikopterem do supermarketu Carrefour. Stoją tam zapory, wisi kartka „przejścia nie ma”. Klienci sklepu, żeby się do niego dostać, muszą okrążyć cały parking. Część z nich wybiera drogę na skróty i brnie przez błoto i trawę.

Sprawę poruszyła jedna z naszych Czytelniczek. W rozmowie telefonicznej zapytała, kiedy wreszcie przejście będzie odblokowane. Sprawdziliśmy do kogo należy. Okazuje się, że właścicielem chodnika, do którego przylegają schody jest Starostwo Powiatowe i to ono postawiło w tym miejscu zapory. Same stopnie są natomiast własnością Carrefoura.

– Wyłączyliśmy schody z użytku ze względu na ich stan techniczny– tłumaczy Henryk Karaś z Wydziału Infrastruktury Drogowej w Starostwie Powiatowym. – Dochodziły do nas sygnały, że zagrażają bezpieczeństwu korzystających z nich osób. W najbliższym czasie planujemy spotkanie z dyrekcją Carrefoura, by rozwiązać ten problem. Schody muszą zostać naprawione i wtedy barierki znikną.

Last modified: 29 czerwca 2020