Ruszyły filmowe czwartki

Autor: |

W styczniu pisaliśmy o nowej propozycji biblioteki miejskiej (ZOBACZ: Na film do biblioteki). Placówka rozpoczęła właśnie niezwykły cykl dla kinomanów. Pierwsze spotkanie odbyło się 1 lutego, w ramach Bibliotecznego Klubu Filmowego.

– Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Przyszło blisko 30 osób, zarówno młodszych, jak i starszych pasjonatów kina. Choć było to spotkanie organizacyjne uznaliśmy, że należy rozpocząć je od projekcji filmowej. Jako pierwszy zaprezentowaliśmy „Wiek Adeline”, w reż.  Lee Tolanda Kriegera. Widzowie byli zachwyceni – mówi Anita Woźniak z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Kolejny „Filmowy czwartek” zaplanowano na 1 marca, o godz. 17.00. Organizatorzy już teraz zastanawiają się, jaką produkcję pokazać tym razem. Wśród propozycji wymieniane są „Moje córki krowy”, w reż. Kingi Dębskiej oraz „O północy w Paryżu” Woody’ego Allena. Ostateczna decyzja nie została jednak jeszcze podjęta. Tytuł filmu poznamy prawdopodobnie na tydzień przed pokazem.

Podczas pierwszego spotkania świdniczanie mieli również okazję, by powiedzieć, jakie filmy chcieliby zobaczyć, wypełniając ankietę.

– Pojawiły się różne pomysły. W miarę możliwości będziemy je brać pod uwagę i realizować. Postaramy się, aby pokazywane przez nas produkcje były atrakcyjne dla widzów i by każdy znalazł coś dla siebie. Zależy nam na tym, aby uczestnicy seansów mieli szansę obejrzenia filmów o szczególnych walorach artystycznych, zapoznania się z historią sztuki filmowej i wybitnymi dziełami mistrzów kina. Chcielibyśmy przybliżyć te dzieła, które powinny stanowić lekturę obowiązkową prawdziwego kinomana – tłumaczy A. Woźniak.

Na najbliższym spotkaniu mieszkańcy wezmą również udział w dyskusji, podczas której opowiedzą, co myślą o obejrzanej produkcji. Wstęp bezpłatny.

Last modified: 20 maja 2020

Zmień język »