Ruszają prace przy placu zabaw

Autor: |

Na jego powstanie z niecierpliwością czekają najmłodsi świdniczanie. Przy ulicy Kopera ruszają prace związane z budową nowoczesnego placu zabaw.

Bawialnia „pod chmurką” stanie na terenie między ul. Kopera a blokami przy ul. Klonowej 71 i 73. O jej przygotowanie zabiegali świdniczanie, którzy zgłosili projekt do piątej edycji budżetu obywatelskiego. Swój głos oddało na niego 486 mieszkańców.

Początkowo przedsięwzięcie nie miało szczęścia. Szybko znalazło wykonawcę, jednak ten odstąpił od umowy. Urząd Miasta musiał jeszcze dwukrotnie ogłaszać przetarg, przez co inwestycja przeciągała się w czasie. Ostatni miał miejsce w maju. Wówczas oferty przedstawiły dwa przedsiębiorstwa. Najkorzystniejszą okazała się propozycja Intertorg s.c. z Sanoka. Firma zrealizuje zadanie za blisko 257 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że dzieci skorzystają z placu już wkrótce.

– Wykonawca ma zatwierdzoną dokumentacje projektową i zamówione urządzenia. W poniedziałek miało miejsce tyczenie na placu budowy, teraz ruszają prace ziemne – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. Dodaje: – Przedsiębiorstwo ma 5 miesięcy od daty podpisania umowy na przeprowadzenie wszystkich prac.

Na działce stanie duży zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami. Do dyspozycji dzieci będzie też linarium, zjazd linowy, parterowy domek do zabaw z elementami edukacyjnymi oraz podwójna huśtawka. Duży zestaw stanie na nawierzchni z płytek gumowych, pozostałe elementy zostaną ustawione na piasku. Całość zostanie ogrodzona, wyposażona w ławki, kosze na śmieci i tablicę z regulaminem. Przy ogrodzeniu wykonawca posadzi również krzewy i niewielkie drzewa, np. tuje, które dadzą cień i ograniczą odgłosy dochodzące z placu.

Last modified: 25 listopada 2021