Rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim!

Autor: |

fot. archiwum

Dziś rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego. Do podziału jest milion złotych. O tym, jak zostaną zadysponowane pieniądze zdecydują mieszkańcy.

W tym roku będziemy wybierać spośród 31 inicjatyw. Są to: Świdnicki mural wizytówką miasta; Na ludowo u Świętej Kingi – koncert zespołu Śląsk; Z kopytka choinka rwie – choinka bożonarodzeniowa; Muzyczne Wieczory u Świętej Kingi (IV edycja); Rowerowe Przedszkole; II Świdnicka Noc Kultury, „Tropem księżniczek i rycerzy – bajkowe spotkania z historią” – organizacja wypoczynku dla dzieci w okresie letnich wakacji; Zaułek Nie Tylko dla Poetów – joga i medytacja w Zaułku Poetów; Na dobry początek VII; Naładuj się naturalnie – ławki solarne w świdnickich parkach; Pomagajka V; Ogrody Deszczowe; Symulator motocykla WSK; Klub Gier Strategicznych „125”; Usiądź i posłuchaj – „Dlaczego kocham Świdnik? 101 i więcej powodów”; Miejski Program In Vitro; Bankomat Nasion; Plenerowe potańcówki miejskie; Sterylizacja, kastracja oraz czipowanie psów i kotów; Mały świat V; Dajmy im szansę – zajęcia terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i ich rodzin; Piłkarska Amatorska Branżowa Liga Orlikowa; „Coolturalna Biblioteka na bis” – cykl wydarzeń literackich, muzycznych i filmowych; Świdnicki Mundial 2022; Wyrównanie Szans; Świdnicka Folkloriada; „Na narty do Królowej Śniegu – teatralnie i z przytupem” – organizacja ferii zimowych dla dzieci w Białce Tatrzańskiej; Kosze na psie kupki; Szafa dla mamy; Budowa chodnika łączącego obecnie budowany park Brzeziny z już istniejącą infrastrukturą komunikacyjną przy parkingu na ulicy Akacjowej; Z orkiestrą dętą przez życie – festiwal orkiestr dętych z okazji przypadającego w przyszłym roku 70. jubileuszu Helicopters Brass Orchestra.

– Cieszę się, że świdniczanie zgłosili tyle pomysłów. To dowód, że nadal chcą współtworzyć miasto i decydować o tym, na co zostanie wydana część środków. Teraz pora na głosowanie i wybranie najlepszych inicjatyw. Pamiętajmy, że im więcej oddanych głosów, tym większe szanse na realizację projektów, z których później wszyscy korzystamy – zachęca burmistrz Waldemar Jakson.

3, 2, 1… głosujemy!

Osoby chcące wesprzeć swojego faworyta, mogą to zrobić drogą internetową za pośrednictwem strony www.swidnik.budzet-obywatelski.org lub tradycyjnym sposobem, wrzucając kartę do głosowania do urny znajdującej się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej oraz w Urzędzie Miasta. Swoje poparcie dla maksymalnie trzech wniosków pokażą mieszkańcy Gminy Świdnik, którzy ukończyli 13 lat, jednak w przypadku osób niepełnoletnich świdniczan wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Każdy może wypełnić tylko jedną kartę (niezależnie od jej rodzaju – papierowa/ elektroniczna). Jeśli głosujący nie zaznaczy żadnego pomysłu albo wybierze więcej niż 3, jego głos będzie nieważny.

Głosy można oddawać do 4 października. Listę projektów, które cieszą się największym poparciem i zostaną zrealizowane w 2022 roku, poznamy do 13 października.

Last modified: 20 września 2021

Zmień język »