Rozśpiewana majówka (film)

Autor: |

Kadr z filmu Przegląd piosenki “Rozśpiewana majówka 2021”
Dziś w całej Polsce obchodzona jest 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. To wyjątkowe święto postanowili uczcić także najmłodsi świdniczanie, którzy wzięli udział w Przeglądzie Piosenki „Rozśpiewana Majówka”. W tym roku wydarzenie przyjęło formę online.

W wydarzeniu, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury, wzięło udział 125 młodych artystów. Wystąpiły zespoły: „Gumisie”, „Krasnale”, „Elfiki-Świetliki” oraz „Chochliki” z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Tęczowy Domek”; „Pszczółki” z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Świat; „Friends”, „Iskierki” z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”; „Rozśpiewana Piątka” z Przedszkola Integracyjnego nr 5. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali też soliści: Hanna Gruszczyńska, Ignacy Leszczyński, Jakub Sawa, Zofia Broda, Lena Sikora, Aleksandra Juchniewicz, Julia Rączka.

– Cieszymy się, że zainteresowanie tematyką konkursu jest tak duże. Serdecznie dziękujemy wszystkim wokalistom – tym małym i tym trochę większym za ich zaangażowanie i wsparcie – mówią organizatorzy przeglądu.

Wszystkie występy można zobaczyć na kanale Świdnik – wysokich lotów, na YouTube.

Last modified: 17 maja 2021