Rozśpiewali Świdnik (foto)

Autor: |

Wspólne śpiewanie, loteria fantowa, kiermasz ciast, pierogów i innych pyszności czekały dziś na tych, którzy wybrali się na festyn rodzinny w kościele pw. św. Kingi. Wydarzenie odbyło się z okazji odpustu parafialnego.

Coś dla siebie znaleźli młodsi, jak i starsi świdniczanie. Były potrawy z grilla, stoisko z pachnącymi lawendą drobiazgami, pokaz straży pożarnej oraz znakowanie rowerów. Na dzieci czekały animacje, malowanie twarzy i dmuchany plac zabaw. Chętni mogli też oddać krew lub zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

Zwieńczeniem pikniku był koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, którzy odwiedzili Świdnik w towarzystwie kwartetu smyczkowego. Zebrana w budującym się kościele publiczność usłyszała legendarne „Być kobietą”, „Jeszcze się tam żagiel bieli”, ale też utwory z nowej płyty pt. „Chce się żyć”.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu z budżetu obywatelskiego „Muzyczne wieczory u Świętej Kingi”. 25 sierpnia, o godz. 19.00 w ramach „Muzycznych wieczorów” zostanie zorganizowany kolejny koncert. Tym razem na scenie wystąpi Renata Przemyk. Wstęp wolny.

Last modified: 12 maja 2020