Rozmawiali z młodzieżą o dopalaczach

Autor: |

 

Świdnicka policja podczas spotkań z młodzieżą mówi o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać ci, którzy sięgają po tego typu specyfiki.

We wtorek w Gimnazjum Nr 3 w Świdniku odbyła się pogadanka z gimnazjalistami klas I-III. Prelekcję wygłosiła policjantka ze świdnickiej komendy, która oprócz wskazania negatywnych skutków zdrowotnych, mówiła o konsekwencjach prawnych, jakie grożą ludziom, którzy sięgają po środki odurzające. Młodzi ludzie mogli dowiedzieć o skutkach zażywania różnego rodzaju narkotyków oraz tzw. „dopalaczy”. Na spotkaniu poruszono zagadnienia dotyczące właściwego zachowania się podczas różnego rodzaju imprez. Podkreślano jak ważne jest zachowanie ostrożności wobec osób, które pod pretekstem dobrej zabawy proponują młodzieży różne specyfiki. Świdniccy policjanci apelują do rodziców i opiekunów by obserwowali zachowanie swoich dzieci. Uczulali ich występujące zagrożenia i uczyli dokonywać mądrych życiowych wyborów.

W naszym mieście także powstał sklep proponujący takie substancje. Na szczęście nie działał on zbyt długo. Po ogólnopolskiej akcji inspektorzy sanepidu zamknęli wszystkie tego rodzaju punkty.

 

Last modified: 1 lipca 2020