Rozliczyłeś się? Wygraj!

Autor: |

Podatkowa gorączka już minęła, PITy dotarły do Urzędów Skarbowych. Teraz czas pomyśleć o nagrodach. Żeby o nie zawalczyć, wystarczy zarejestrować się w miejskiej loterii podatkowej. Czas na zgłoszenia upłynie z końcem czerwca.

Do loterii PIT zgłosiło się w tej chwili blisko 800 świdnickich podatników. Ci, którzy rozliczyli się, ale nie przesłali swoich zgłoszeń, nadal mogą to zrobić.

– Czekamy jeszcze do 30 czerwca. Warto się zarejestrować, bo do zdobycia jest kilkanaście nagród – mówi Katarzyna Lis, naczelnik wydziału promocji w Urzędzie Miasta.

Osoby, które rozliczyły się podając jako swoje miejsce zamieszkania Świdnik, mogą wygrać hulajnogę elektryczną, dziesięć rowerów oraz smartwatche. Przedstawiciele ratusza podkreślają jednak, że do zdobycia jest o wiele więcej.

– Udział w podatku dochodowym mieszkańców to jedno z najbardziej istotnych źródeł pieniędzy w budżecie miasta. W ubiegłym roku z tego tytułu uzyskaliśmy około 40 mln zł. Suma ogromna, która posłużyła nam, między innymi do budowy dróg, placów zabaw, skwerów, utrzymania oświaty czy obiektów sportowych. To bardzo ważne, żebyśmy zrozumieli, że nasze pieniądze, które i tak musimy oddać w postaci podatków, mogą częściowo wrócić do miejsca, w którym mieszkamy i odmienić je na lepsze – tłumaczy burmistrz Waldemar Jakson.

Świdnicka loteria podatkowa wystartowała po raz pierwszy. Gra ruszyła 12 kwietnia. Od tego dnia wszyscy chętni, którzy już złożyli zeznanie podatkowe, mogli się rejestrować na stronie www.rozliczpitwswidniku.pl. I chociaż minął już czas rozliczania się z fiskusem, do loterii nadal można się zgłaszać. Losowanie nagród odbędzie się 9 lipca, w sali plenarnej Urzędu Miasta. Nad jego prawidłowym przebiegiem będzie czuwać specjalnie powołana Komisja Nadzoru.

– Liczymy, że nasza akcja nie tylko zachęci mieszkańców do pozostawienia podatków w Świdniku, ale uświadomi im również, jak duży wpływ mają na rozwój samorządu czy prowadzone na jego terenie inwestycje – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Wszelkie szczegóły dotyczące loterii podatkowej można znaleźć na stronie www.rozliczpitwswidniku.pl.

Last modified: 30 maja 2021

Zmień język »