Rozgrywający zostaje

Autor: |

Jeden rozgrywający już odszedł z klubu, zaś drugi podpisał nowy kontrakt. Łukasz Walawender wciąż będzie występował w drużynie Polskiego Cukru Avii Świdnik.

Łukasz Walawender przyszedł do Avii przed sezonem 2020/2021 w dość specyficznych okolicznościach. Był to transfer last minute. Zastąpił Michała Tomczaka, którego karierę zatrzymała poważna kontuzja.

26-letni rozgrywający jest wychowankiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W poprzednim sezonie osiągnął całkiem niezły wynik punktowy, jak na swoją pozycję. We wszystkim meczach udało mu się zdobyć 61 punktów.

– Zdecydowałem się zostać w Avii, ponieważ nie zgłosił się do mnie żaden z trzech klubów, do których mógłbym odejść – ZAKSA, Lube Banca Macerata, Perugia, a tylko te kluby mogą konkurować z aspiracjami, organizacją i atmosferą w Avii – powiedział w żartobliwym stylu Łukasz Walawender.

– Łukasz ma duży potencjał na wysokiej klasy rozgrywającego i z sezonu na sezon można obserwować jego rozwój. Ambitny zawodnik, który z pewnością nas jeszcze zaskoczy. Nie mogło go wiec zabraknąć w składzie Avii – dodał trener Witold Chwastyniak.

Last modified: 22 czerwca 2022

Zmień język »