Wyjątkowy kalendarz

Autor: |

Kultowe motocykle WSK, klimat PRL, a w roli modelek rodowite świdniczanki. Tak w skrócie prezentuje się najnowszy kalendarz wydany na 2016 rok przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.

– Ten kalendarz to hołd dla świdnickiej myśli motoryzacyjnej – mówi Adam Żurek, dyrektor MOK w Świdniku. – Mało kto pamięta, że motocykl WSK był najdłużej wytwarzanym jednośladem w Polsce. Produkcja kultowa, nie tylko dla mieszkańców miasta, ale i dla całej Polski epoki PRL. Gdzie więc, jak nie w Świdniku należy pamiętać o „wuesce”? Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas kalendarz, przypomni ducha czasu legendarnego motocykla, nie tylko jego fanom, ale i wszystkich mieszkańcom.

Zdjęcia powstawały w pomieszczeniach Strefy Historii (ul. Wyszyńskiego 17, galeria Venus, II piętro). Autorami fotografii są pracownicy MOK w Świdniku: Sandra Rutkowska i Jacek Gański. Projekt kalendarza wykonany został przez Sandrę Rutkowską.

– Podczas tworzenia kalendarza inspirowaliśmy się starymi pocztówkami, katalogami z czasów PRL – mówi S. Rutkowska. – Zależało nam na odtworzeniu klimatu tamtych czasów. Mam nadzieję, że to nam się udało.

Last modified: 28 maja 2020