Rozbili Spałę

Autor: |

W 7. kolejce TAURON 1. Ligi, w sezonie 2021/2022, Polski Cukier Avia Świdnik wygrał przed własną publicznością z SMS PZPS Spała 3:0 (25:19, 25:15, 25:18). Tym samym żółto-niebiescy utrzymali trzecie miejsce w ligowej stawce.

Początek był wyrównany, ale świdniczanie szybko zaczęli budować przewagę. Dużo dała gospodarzom dobra dyspozycja w polu serwisowym, głównie Kamila Kosiby. Avia odrzucała rywali od siatki, dzięki czemu młodzi zawodnicy ze Spały mieli problemy z konstruowaniem skutecznych akcji. W zespole gości wyróżniał się Piotr Śliwka, ale i jego zdobycze punktowe nie pomogły drużynie w dogonieniu podopiecznych Witolda Chwastyniaka, którzy wygrali pierwszą partię 25:19.

Drugiego seta goście zaczęli dość niespodziewanie, od prowadzenia 9:7. Avia doprowadziła jednak do wyrównania i od tego momentu znów dominowała na parkiecie. W tym secie świdniczanie wręcz rozbili młodzież ze Spały 25:15.

Trzecia część to od początku do końca wyraźna przewaga żółto-niebieskich. Goście wciąż mieli problem z przyjęciem, co skrzętnie wykorzystywali świdniczanie. Set zakończył się wynikiem 15:18, a cały mecz 3:0.

– Patrząc na wynik mogłoby się wydawać, że to było łatwe spotkanie, a nie do końca tak było. Chłopaki musli się trochę natrudzić, ale wykonali plan w 100 procentach. Widać, że ci młodzi chłopcy mają jeszcze sporo problemów na środku, z przesuwaniem bloku i to wykorzystaliśmy. Wielu z nich gra agresywnym flotem, z którym kilka zespołów miało trochę problemów. Ustawiliśmy przyjęcie pod flot i to się udało. Trzy punkty cieszą, tym bardziej, że Spała pourywała je zespołom wyżej notowanym. Na plus jest też poprawa stylu naszej gry. Lepiej się to oglądało. Do ideału jeszcze oczywiście sporo nam brakuje, ale pracujemy nad tym, żeby z meczu na mecz wyglądać lepiej. Już teraz trenować w pełnym składzie, bo wraca Mateusz Siwicki. Także rywalizacja jeszcze się zwiększy. Teraz szansę na rozegraniu miał Łukasz Walawender i poradził sobie bardzo dobrze. Nasi rozgrywający świetnie się uzupełniają. Prezentują całkowicie odmienne style gry. Z niektórymi przeciwnikami będzie grał Łukasz, a z innymi Kamil. W meczu ze Spałą Łukaszowi co prawda zdarzyło się kilka niedokładności, ale ogólnie zagrał całkiem poprawne spotkanie. Porozgrywał piłki, co przełożyło się na wysoki procent w ataku – podsumował trener Witold Chwastyniak.

W najbliższej kolejce Avia pojedzie do Bydgoszczy na spotkanie z Visłą Proline. Mecz będzie można obejrzeć za darmo na www.polsatsport.pl.

Polski Cukier Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:0 (25:19, 25:15, 25:18)
MVP: Łukasz Walawender
Najwięcej punktów dla Avii: Kosiba (11), Rećko (9), Obermeler (8)

Last modified: 2 listopada 2021