Rozbili Koronę

Autor: |

Po porażce w Tarnowie, piłkarze Avii Świdnik chcieli szybko zrehabilitować się przed własną publicznością. W sobotnie popołudnie pewnie rozbili Koronę Rzeszów 6:1. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Wojciech Białek, który pewnym krokiem zmierza po tytuł króla strzelców III ligi grupy IV.

Od początku meczu na boisku dominowali gospodarze. W 10 minucie Nikita Kovalonoks zgrał głową do Dominika Malugi, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Kolejne minuty, to ataki Avii po stałych fragmentach gry, które zakończyły się bramkami. Najpierw w polu karnym w odpowiednim momencie znalazł się Adrian Popiołek, a dwie minuty później efektownym wolejem popisał się Nikita Kovalonoks. Minęło kolejne 120 sekund, a było już 3:0. Tym razem Wojciech Białek zaskoczył bramkarza bezpośrednim trafieniem z rzutu rożnego. W 22 minucie goście mieli praktycznie jedyną okazję w tym meczu za sprawą rzutu wolnego. Niezbyt dobrze ustawiony mur wykorzystał Dawid Kalisz. Jeszcze przed przerwą Wojciech Białek strzelił kolejną bramkę, tym razem pakując piłkę do bramki z bliskiej odległości.

Świdniczanie zaczęli drugą połowę bardzo efektownie. Już w 47 minucie Białek podał do Dominika Malugi, który tym razem nie pomylił się i pewnym strzałem podwyższył na 5:1. Taki wynik utrzymał się do 89 minuty. Wówczas Wojciech Białek otrzymał podanie będąc w polu karnym Korony. Minął dwóch rywali i ze stoickim spokojem ustalił wynik meczu na 6:1. Była to 24 bramka 40-letniego snajpera. Białek na kolejkę przed końcem rozgrywek ma pięć bramek przewagi nad drugim w klasyfikacji strzelców Adrianem Gębalskim z Połańca.

W ostatniej kolejce tego sezonu żółto-niebiescy wyjadą do Dębicy, gdzie w sobotę o 15:00 zagrają z miejscową Wisłoką.

Avia Świdnik – Korona Rzeszów 6:1 (4:1)

Bramki: Popiołek (16), Kovaļonoks (18), Białek (20, 39, 89), Maluga (47) – Kalisz (22).

Avia: Sobieszczyk (55 Pęksa) – Drozd, Mykytyn, Świech, Góralski (55 Niewęgłowski), Popiołek (64 Wójcik), Uliczny, Kunca (46 Zając), Maluga, Kovalonoks (55 Perdun), Białek.

Korona: Pawlus – Cholewa, Kocój (80 Rygiel), Drozd, Kardyś, Wiktor, Kalisz (80 Sławecki), Galara, Kałaska (60 Persak), Kowal (70 Nieckarz), Piątek (80 Kawalec).

Sędziował: Marcin Sokołowski (Mińsk Mazowiecki).

Last modified: 13 czerwca 2022