Rowerowe pożegnanie wakacji

Autor: |

W niedzielę, 31 sierpnia, na rowerowy szlak wyruszyło 23 miłośników dwóch kółek. Wycieczką do Jakubowic Murowanych pożegnaliśmy wakacyjną labę i powitaliśmy nowy rok szkolny. Była to przedostatnia wyprawa w ramach akcji Głosu Świdnika i klubu Alfa.

Wyruszyliśmy tuż po godz. 9.00. Słoneczna pogoda sprawiła, że rowerowa podróż doJakubowic Murowanych była przyjemna i odprężająca. W Jakubowicach obejrzeliśmy remontowany właśnie renesansowy dwór, wzniesiony w drugiej połowie XVI w. przez rodzinę Tęczyńskich. Przebudowała go w XIX w. rodzina Grodzickich, na pseudoromantyczny pałac, z okrągłą wieżą. Po chwili odpoczynku i drugim śniadaniu wyruszyliśmy w dalszą drogę, tym razem dolinami rzek Ciemięgi oraz Bystrzycy.Odwiedziliśmy Pliszczyn, Łysaków, Sobianowice, Łuszczów i Janowice. Zatrzymaliśmy się też w Porcie Lotniczym Lublin, obserwując podchodzący właśnie do lądowania samolot Lufthansy. Niedzielną wyprawę zakończyliśmy przy świdnickiej fontannie.

Na ostatnią wycieczkę oraz podsumowanie akcji „Na rowerowym szlaku” zapraszamy 14 września (startujemy o godz.9.00, spod fontanny). Tradycyjnie już odwiedzimy Stryjno, gdzie w zaprzyjaźnionym gospodarstwie Antoniego Flora, jednego z uczestników naszej akcji, zasiądziemy przy ognisku, by wspominać wspólne wakacyjne wojaże. Sponsorem pożegnalnego biesiadowania są właściciele salonu urody i nowoczesnego fryzjerstwa „Kaszmir”, mieszczącego się przy ul. Niepodległości 1/15a, sklep Wisan z ul. Niepodległości 19 oraz Klub Alfa.

Z przyczyn technicznych prosimy o wcześniejsze zapisy. Na zgłoszenia i ewentualne pytania – na adres mailowy: agnieszka.iwona.wojcik@wp.pl lub nr tel. 500 471 406, czekamy do 10 września, do godz. 12. Ilość miejsc ograniczona.

Agnieszka Wójcik

Last modified: 8 czerwca 2020