Rowerowa niedziela (foto)

Autor: |

Ta impreza od lat cieszy się ogromnym powodzeniem, nie inaczej więc było i tym razem. W niedzielnym rajdzie o „Błękitną Koszulkę Serca”, zorganizowanym przez Świdnicki Klub Rowerowy Alfa, wzięło udział ponad 180 osób. Spotkanie odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Pierwszy rajd, zainicjowany przez ks. Janusza Kozłowskiego, wystartował 13 lat temu, z okazji Światowego Dnia Serca i Europejskiego Dnia bez Samochodu. Błękitna koszulka oznacza wytrwałość, której nie brakuje uczestnikom rowerowego spotkania.

– Odwiedzaliśmy różne miejsca, a trasy miały zróżnicowaną liczbę kilometrów. Jedno pozostaje jednak niezmienne. Od początku założeniem naszego rajdu jest promocja aktywnego stylu życia i wypoczynku oraz wspólnego, rodzinnego spędzania czasu – wyjaśnia Bogusław Kocira, prezes Alfy.

W „Błękitnej Koszulce Serca” biorą więc udział całe rodziny. W tym roku najmłodszy uczestnik miał 2 lata, najstarsi znacznie przekroczyli 80. Wśród rowerzystów przeważali świdniczanie, ale nie zabrakło też gości z Chełma, Lublina, Łęcznej, Ryk, Puław i Lubartowa. Punkt startowy znajdował się na placu Konstytucji 3 maja. Po indywidualnym lub rodzinnym pokonaniu trasy Świdnik-Mełgiew, wszyscy spotkali się przed mełgiewskim amfiteatrem. Na początku wysłuchali prelekcji o zasadach ruchu drogowego obowiązujących użytkowników jednośladów. Wygłosił ją asp. sztab. Radosław Lorek z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Mundurowi znakowali również rowery. Chętnych nie brakowało, w kolejce stanęło ponad 20 osób.

Później najmłodsi brali udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i konkurencjach sportowych, na przykład jeździe żółwia i slalomie rowerowym. W tych ostatnich swoich sił spróbowali też dorośli. Nagrody dla zwycięzców ufundował burmistrz Świdnika. Dla głodnych i spragnionych przygotowano słodki poczęstunek i napoje.

– Rajd uważamy za bardzo udany. Dziękujemy wszystkim uczestnikom niedzielnej imprezy, a także funkcjonariuszom wydziału ruchu drogowego i prewencji z KPP w Świdniku, burmistrzowi Świdnika, wójtowi Gminy Mełgiew, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Mełgwi, WORD w Lublinie, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Świdniku i Miejskiemu Klubowi Sportowemu Avia – mówi B. Kocira. – Specjalne podziękowania kieruję do członków klubu Alfa, którzy pracowali społecznie przy obsłudze imprezy. Są to: Dorota Włodarczyk-Adach, Ewa Filipczak, Wioletta Wójcik, Urszula Gwiazda, Leszek Stręk, Mieczysław Stasiak, Tadeusz Adach i Arkadiusz Szymańczuk.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Świdnik.

aw

« z 2 »

Last modified: 23 września 2020

Zmień język »